Реал (Мадрид) остана безгрешен – 7 от 7 (ВИДЕО)

Испанският гранд продължи серията си от победи с 4:1 над Майорка

Европейският клубен първенец Реал (Мадрид) продължи перфектната си серия от победи, започнала със спечеления финал в Шампионската лига срещу Ливърпул през миналия сезон.

Белия балет откри този с триумф за Суперкупата на Европа и днес надви у дома Майорка с 4:1 в мач от 5-ия кръг на „Ла Лига“.

Така момчетата на Карло Анчелоти вече имат 7 успеха в 7 срещи от всички турнири през настоящата кампания.

Гостите откриха в 35-ата минута на „Бернабеу“ чрез Ведат Мурики, но Реал изравни в добавеното време на първата част, когато точен бе Федерико Валверде.

След паузата Винисиус направи обрата пълен в 73-ата минута, а в 89-ата асистиралият му Родриго направи 3:1 преди Рюдигер да оформи в 93-ата крайното 4:1.

След него столичани отново са на върха във временното класиране с пълен актив от 15 точки, докато Майорка остана с 5 в своя актив на 13-ото място.

Голмайсторът на гостите Муричи бе и човекът, който създаде сам първата възможност за гол в срещата.

Още в 1-ата минута той се отскубна от защитата на домакините и принуди Тибо Куртоа да се разтяга майсторски под гредата, за да спасява.

В 35-ата минута той беше застанал на задна греда след изпълнение на фаул от корееца Кан Ин-Ли и с глава прати топката в мрежата.

Но в 3-ата минута на добавеното време на първата част Валверде изравни след индивидуален рейд и удар от границата на наказателното поле.

В 72-ата минута обратът беше налице, като Лука Модрич започна атаката, комбинира с Родриго, който пък подаде на Винисиус Жуниор, тръгнал на ляво и завършил с отсечен удар.

В 89-ата минута Родриго покачи на 3:1 по брилянтен начин, напомнящ най-добрите бразилски майстори. Той пое топката малко след централната линия, тръгна на дрибъл и на много малко пространство елиминира двама бранители последователно, за да вкара край вратаря Предраг Райкович.

В 3-ата минута на добавеното време Антонио Рюдигер оформи крайния резултат 4:1, засичайки на задна греда центриране на Тони Кроос от свободен удар.

Съдията Хорхе Фигероа прегледа ситуацията за засада, тъй като имаше съмнения. Повторенията по телевизорите обаче показаха, че Идрису Баба е покрил германския бек на Реал.

РЕАЛ МАДРИД - МАЙОРКА 4:1
0:1 Ведат Муричи (35)
1:1 Феде Валверде (45+4)
2:1 Винисиус (72)
3:1 Родриго (89)
4:1 Антонио Рюдигер (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ: Куртоа, Васкес, Рюдигер, Алаба, Менди, Кроос, Себайос, Валверде, Винисиус, Родриго, Азар;

МАЙОРКА: Райкович, Валент, Раийо, Настасич, Мафео, Де Галарета, Баталия, Коста, Родригес, Лий, Муричи.