Реал се мъчи на старта на 2024 година (ВИДЕО)

Изненадващ герой на "Бернабеу"

Реал Мадрид видя сериозни затруднения на старта на 2024 година при 1:0 над Майорка в двубой от 19 кръг на Ла Лига. Тимът на Карло Анчелоти трябваше да прояви серионо търпение за попадение на "Сантяго Бернабеу". А героят бе повече от изненадващ. В 78-ата минута централният бранител Антонио Рюдигер вкара с глава, възползвайки се от перфектно центриране на Лука Модрич от ъглов удар. Двубоят бе безязан от две греди за гостите. Победата означава, че "кралете" със сигурност остават на върха в класирането без значение от крайния резултат на хита Жирона с Атлетико.

Двубоят започна сравнително спокойно и без сериозни положения в началните минути. Първият удар на домакините дойде в 13-ата минута, когато Джуд Белингам засече с глава центриране в наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Райкович.

Постепенно "кралете" вдигнаха оборотите, а в 20-ата минута Лука Модрич за пореден път демонстрира своята гениалност, след като отличен извеждащ пас с външен фалц намери Винисиус, чийто удар бе избит.

На свой ред Майорка изпитваше сериозни трудости в организирането на играта в офанзивен план. Ситуации пред вратата на Андрий Лунин липсваха през първата част.

10 минути преди почивката сръбският вратар на гостите трябваше да се намесва решително още веднъж след тежък удар на Винисиус от дъгата на наказателното поле.

В 41-ата минута "Бернабеу" изтръпна, след като при първото си положение, " червените" бяха на сантиметри от гола. Центриране в наказателното поле намери на Родригес намери на втора греда Антонио Санчес, чийто удар с глава намери напречната греда, след което тупна пред голлинията.

Началото на втората част започна с нова греда за гостите, които въпреки малкото положения, успяваха да застрашат максимално вратата на Лунин. А коварният изстрел по земя бе дело на Коста.

20 минути преди края на срещата Браим Диас направи пропуска на вечерта. Винисиус успя да осъществи пробив в наказателното поле, откъдето стреля технично, но Райкович вещо изби, а на празна врата бившият халф на Милан стреля разочароващо с глава, пращайки топката в гредата.

Чак в 78-ата минута "Бернабеу" избухна в аплодисменти. Първият гол за Реал през 2024 година бе дело на централния бранител Антонио Рюдигер. Защитникът се извиси над отбраната в "червено" при центриране на Лука Модрич от ъглов удар и с глава вкара за 1:0. В заключителните минути ново попадение не падна, а Реал така и не убеди в първия си мач за годината.

Реал Мадрид - Майорка 1:0
1:0 Антонио Рюдигер (78)

Състави:

Реал Мадрид: 13. Лунин, 2. Карвахал, 22. Рюдигер, 8. Чуамени, 20. Гарсия, 10. Модрич, 8. Кроос, 15. Валверде. 11. Родриго, 7. Винисиус, 5. Белинга:

Треньор: Карло Анчелоти

Майорка: 1. Райкович, 4. Хейдън, 2. Настасич, 21. Райло (К), 20. Гонзалес, 15. Мафео, 18. Санчес, 8. Морланес, 12. Коста, 14. Родригес, 17. Ларин

Треньор: Хавиер Агире