Селта се измъкна от опасната зона в Испания

След ключова домакинска победа с 1:3 над Гранада

Победа от фундаментално значение с 1:0 постигна Селта Виго в сблъсъка за оцеляване срещу Гранада от 17-ия кръг на Ла Лига.

Домакините се наложиха с гол на норвежеца Йорген Странд Ларсен в 20-ата минута. Домакините трябваше да играят в последните 10 и малко добавени минути с човек по-малко, тъй като Яго Аспас беше отстранен с два жълти картона.

В класирането гостите вече са предпоследни и са само с 8 точки, за разлика от днешните съперници, които се изкачиха на 17-о място с 13. Селта чака и мача на Кадис, който също има 13 точки.

Странд Ларсен, който стана най-скъпият изходящ трансфер на Грьонинген преди близо година, днес отново показа, че има сериозни качества. Първият му сезон в Ла Лига не беше особено успешен и за 20 мача вкара 4 гола едва.

Днес той заби 6-ото си попадение в 17 мача и то супер-ефектно – след центриране от корнер с пета. Така той вкарва всеки от последните три попадения за тима на Рафаел Бенитес.