Юнайтед отнесе Бетис с 4:1 и гледа към 1/4-финалите (ВИДЕО)

"Червените дяволи" забравиха срама от Ливърпул през уикенда

Манчестър Юнайтед постигна повече от категорична победа с 4:1 при домакинството на Реал Бетис в първия осминафинал от Лига Европа. „Червените дяволи“ изиграха много силно второ полувреме на „Олд Трафорд“, през което вкараха три гола, но попаденията във вратата на Клаудио Браво можеха да бъдат много повече, ако не бяха решаващите намеси на чилиеца. Маркъс Рашфорд изведе Манчестър напред, но Айосе Перес успя да изравни. През второто точни за „червените дяволи“ бяха Антони, Бруно Фернандеш и Вут Вегхорст.

Манчестър Юнайтед вкара гол в 4-ата минута, който не бе зачетен заради засада. Бруно Фернандеш подаде на Фред, който след това центрира в наказателното поле на Бетис, където Вут Вегхорст с гърди вкара топката във вратата на Клаудио Браво. Фред обаче беше в положение на засада при подаването към него и попадението правилно не бе зачетено.

Манчестър Юнайтед поведе с 1:0 в 6-ата минута. Бруно Фернандеш пусна пас по земя в наказателното поле на Бетис, а Луиз Фелипе не се намеси никак убедително и спря топката на пътя на Маркъс Рашфорд, който с много силен удар вкара топката под напречната греда във вратата на Клаудио Браво.

Реал Бетис успя да изравни резултата в 32-ата минута. Хуанми подаде към Айосе Перес, който с много красив диагонален удар от ждроп успя да вкара топката във вратата на Давид де Хеа за 1:1.

Късметът покри Манчестър Юнайтед в 43-ата минута. Давид де Хеа буквално подари топката на Хуанми. Той комбинира веднага с Айосе Перес, който бе на отлична позиция в наказателното поле на домакините и стреля, но се получи рикошет, след който Давид де Хеа бе излъган, но топката не влезе във вратата му, а срещна левия страничен стълб.

Манчестър Юнайтед поведе с 2:1 в 52-ата минута. Бруно Фернандеш подаде на Антони, който получи пространство и с много хубав диагонален удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Клаудио Браво.

Манчестър Юнайтед вкара трети гол в 58-ата минута. Люк Шоу центрира от корнер в наказателното поле на Бетис, където на първа греда Бруно Фернандеш бе оставен непокрит и стреля с глава, топката премина през ръцете на Клаудио Браво и влетя във вратата му.

Манчестър Юнайтед поведе с 4:1 в 82-ата минута. Факундо Пеистри проби по десния фланг, преодоля двама играчи, след което подаде към Скот МакТоминей, който стреля, но Клаудио Браво успя да спаси. След това топката попадна във Вут Вегхорст, който не пропусна да вкара при добавката.