Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Бетис постигна изключително важна победа с 2:1 в гостуването на Валенсия от 32-ия кръг на Ла Лига. Айосе Перес вкара двата гола за „лос вердибланкос“, докато Пепелу се разписа за „прилепите“. С трите точки хората на Мануел Пелегрини събраха 48 точки и изместиха именно тима на Рубен Бараха от 8-ото място, докато Валенсия остава с 47 точки и вече е 9-и.

На „Местая“ гостите от област Андалусия поведоха в резултата в 19-ата минута, когато Иско намери Айосе Перес в наказателното поле и той прати топката неспасяемо в мрежата на Гиорги Мамардашвили.

Десетина минути преди края на редовното време на първата част Иско си освободи място за шут и стреля, но прати топката покрай гредата.

Валенсия получи правото да изпълни дузпа в 64-ата минута за нарушение на Хуан Миранда срещу Уго Дуро. Зад топката застана Пепелу, който не остави шанс на Руи Силва и изравни за 1:1.

Бетис обаче си върна аванса в резултата в 77-ата минута, след като Айосе Перес се измъкна от защитата на домакините и прати топката в долния ляв ъгъл, носейки победата на „лос вердибланкос", които прекъснаха серията на "прилепите" от 3 поредни мача без загуба в испанския шампионат.