Окука: Показахме характер, дано съдиите да не ни пречат през следващия сезон

През второто полувреме видях този Локомотив, който винаги съм искал. Показахме характер. Това заяви наставникът на Локо (Сф) Драгомир Окука след края на мача със Спартак (Вн) – 2:2.

Имахме хубави положения в началото,след това червените картони ни попречиха да вземем победата, тъй като бе трудно да играем с 9 души. Показахме характер с двама души по-малко. Спартак не спечели нищо с тази точка, нито ние. Второто полувреме видяхме една страна на Локомотив каквато винаги искам да виждам. За мен имаше засада при втория гол. Дузпа имаше при първия, но можеше да спести червения картон. Този сезон доста имаше доста грешки на съдите в наша вреда, но аз не съм изненадан”, заяви Окука.

„ Жалко е, че не победихме и не се класирахме за Европа, защото играхме добър футбол. С тая игра обаче сме извън евротурнирите, това е животът. Ще говорим още, днешният мач показа, че имаме потенциал през другия сезон да се борим за нещо повече. Трябват ни 4-ма във всяка линия, но да са силни играчи, това е минимумът. Имаме малка група от футболисти. Надявам се, че всички титуляри ще останат и искам да честитя на Камбуров, че стана голмайстор, поне спечелихме някакъв приз. Има някои неща в българския футбол, които не ми харесват. Всичко постигнахме сами и очаквам другия сезон съдиите да не ни пречат, защото ни ощетиха в много мачове тази пролет. Сега ще си починем 3-4 дни. Ще пусна някои в почивка за последния мач, тъй като всичко е решено. По–добре май изобщо да не се играе този последен кръг, шампионатът свършва средата на юни, това го няма никъде”, добави Окука.
Ботев (Враца) и Локо (София) завъртяха 0:0 помежду си