Победа изстреля Септември (Сф) до третото място във Втора лига (ВИДЕО)

Кабов вкара за 1:0 срещу Литекс в Ловеч

Септември (София) спечели с 1:0 гостуването си на Литекс от шестия кръг във Втора лига. Попадението реализира Атанас Кабов, а успехът изстреля столичани до третото място в класирането. Литекс заема 15-а място.

Гостите вкараха още в седмата минута. Дълго подаване на Асен Георгиев стигна до Атанас Кабов, който беше изпуснат от защитата на Литекс и стреля в далечния ъгъл на вратата - 0:1.

В 19-ата шут на Джейхан Зайденов мина встрани от вратата. Осем след това Марк-Емилио Папазов се размина с топката на метър и половина пред голлинията.В 35-ата минута изстрел на Папазов излезе в аут.

Футболистите на Литекс пропуснаха златен шанс да изравнят резултата в 54-ата минута. Капитанов подане успоредно на голлинията, а Денислав Станчев засече топката, но вратарят Николай Банков се намеси и запази аванса за тима си.

В 71-ата минута гостите от София имаха сериозни претенции за дузпа. Много груба грешка на Илиян Капитанов позволи на Красиан Колев да излезе очи в очи със стража Илия Шаламанов. Колев преодоля вратаря и опита да си спечели дузпа, но ясно се видя, че контакт между стража и нападателя няма.

Четвърт час преди края удар с глава на Илиевски беше уловен от  Илия Шаламанов. В 77-ата минута Илиян Капитанов стреля много опасно в близкия ъгъл на вратата. Банков обаче внимаваше и се намеси успешно. В добавеното време нова добра намеса на Банков не позволи на домакините да се доберат до точката.