2. - "А" група
  3. Дебрецен унижи и Локо (София) - 4:1

Дебрецен унижи и Локо (София) - 4:1

Преслав Йорданов вкара единственото попадение за "железничарите"

Унгарският шампион Дебрецен, който попречи на Левски да влезе в групите на Шампионската лига, нанесе тежко поражение на Локомотив (София).

"Железничарите" бяха победени с 1:4 в контролна среща, която се игра в Бюлен, Турция.

Футболистите на Дебрецен откриха резултата в 19-ата минута, когато след диагонален удар на Цвиткович, вратарят Левашки бе безпомощен. Две минути преди края на първото полувреме "червено-черните" имаха възможност да изравнят, но Асамоа стреля неточно.

След почивката унгарците бяха с класа над българите. В 69-ата минута Цвиткович удари греда от свободен удар, а при последвалата ситуация, друг познайник на „сините” – Рудолф, покачи на 2:0. 16 минути преди края Преслав Йорданов върна един гол, след като засече центриране на Димо Атанасов с глава, но до края играчите на Драгомир Окука допуснаха нови две попадения във вратата си.

Десет минути преди края Домби бе изведен триково от Кулибали и с прехвърлящ удар вкара за 3:1, а в 89-ата Виничус оформи крайното 4:1.

Това бе втора поредна загуба за Локомотив, които на 7 февруари отстъпиха с 2:3 от румънския Стяуа.

Янев: Няма как да се сравняваме като класа с Лудогорец