2. - Българи в чужбина
  3. Делев игра 55 минути, Мерсин падна като гост с 9 човека

Делев игра 55 минути, Мерсин падна като гост с 9 човека

Самсунсор победи новака в турската Суперлига с 2:0

Спас Делев игра 55 минути за новака Мерсин Идманюрду при загубата като гост с 0:2 от Самсунспор в среща от 32-ия кръг на турската Суперлига.

Победата бе абсолютно задължителна в битката на Самсунспор за оцеляване, докато Мерсин по-скоро доиграва шампионата. Делев започна като титуляр, но не оправда доверието на своя треньор Нурула Сасглам и бе заменен в 55-ата минута от Ерман Озгур.

Нигерийският нападател на Самсун Екиго Ейосан заби и двете попадения. Той откри резултата в 17-ата минута с точен изстрел за 1:0.

Бразилецът Мерт Нобре усложни още повече задачата на Мерсин. Той получи жълт картон в 21-ата минута, бурно оспорва решението и това накара съдията Айдинус да му покаже още един жълт картон и да го прати да се успокоява под душовете на стадион „19 май”.

Делев и компания останаха с 9 души на терена, когато в 51-ата минута Ибрахим Кас получи втори жълт картон. Това принуди и без това треньорът да замени и без това неубедителният Спас Делев, който излезе от игра 4 минути след втория червен картон.

Самсунспор подпечата трите точки в 67-ата минута. Ейосан бе точен за втори път и направи 2:0 за успокоение на целия щаб на домакините.

Самсунсор е 16-ти с 33 точки, но запази минимални шансове за оцеляване, като е на 6 зад Анталияспор. Мерсин е на 11-та позиция с 42 пункта.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0