2. - Българи в чужбина
  3. Добър мач за Александър Тонев при загуба на Лех

Добър мач за Александър Тонев при загуба на Лех

Полският тим изигра две контроли днес, но не взе нито една победа

Българският национал Александър Тонев игра 90 минути в едната от днешните две контролни срещи, които организира треньорското ръководство на Лех (Познан).

Тази сутрин една формация на Лех направи 2:2 със съгражданите от Варта (Познан), а по обяд друга селекция - с Александър Тонев в редиците си, отстъпи с 1:2 на лидера във втора дивизия Флота (Свиноюшче).

Още в 4-ата минута Тонев проби по лявото крило и подаде чудесно на Бартош Слусарски, който обаче не се справи със задачата да вкара във вратата на Гжегож Каспжик. До края на частта бившият футболист на Сливен и ЦСКА продължи да тормози защитата на Флота, но подаванията му не бяха оползотворени.

Олшар откри резултата за Флота в 11-ата минута, а само 40 секунди по-късно Бартош Муравски изравни след подаване Моджен. Шалек вкара за 2:1 за Флота в 27-ата минута и така оформи крайния резултат.

След почивката темпото на играта на Лех спадна доста, но въпреки това "бяло-сините" имаха две опции да стигнат поне до равенство. В 69-ата минута Александър Тонев получи подаване, но не успя да овладее топката, преди тя да напусне очертанията на игрището в аут. Още по-добра беше възможността пред Бартош Слусарски, който пък не преодоля вратаря на Флота от 8 метра.

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)