2. - Българи в чужбина
  3. НЕК Ниймеген застана на пътя на Твенте към титлата

НЕК Ниймеген застана на пътя на Твенте към титлата

Николай Михайлов изигра пълни 90 минути при загубата на своя тим с 1:3 от НЕК Ниймеген

Отборът на Твенте загуби с 1:3 при гостуването си на НЕК Ниймеген. Двубоят бе от 25-ия кръг на холандското първенство, а българският вратар на тима от Еншеде – Николай Михайлов, записа поредните си 90 минути за своя отбор.

Домакините от НЕК Ниймеген откриха резултата малко преди да дойде краят на първото полувреме. Точен за 1:0 бе Шоне в 44-ата минута. След подновяването на играта през втората част, НЕК Ниймеген поведе с 2:0. Това се случи в 50-ата минута, когато Конбой прати кълбото във вратата на Михайлов, а в 59-ата Зеефуйк наниза трети гол в мрежата на гостуващия тим.

Твенте все пак успя да върне едно попадение благодарение на Плет, който се разписа в 77-ата минута. Гостите обаче не намериха начин да се доберат до нов гол и записаха поражение, което ги остави на 2-ата позиция във временното подреждане, където Твенте има 48 точки. Лидерът АЗ Алкмаар е с 49. НЕК Ниймеген пък заема 12-ото място с 30 пункта.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0