2. - Българи в чужбина
  3. Живко Петков игра пълни 90 минути за полския Пяст (Гливице)

Живко Петков игра пълни 90 минути за полския Пяст (Гливице)

Младежкият национал на България Живко Петков игра 90 минути за полския Пяст (Гливице), където е на проби. Петков пристигна в Испания на лагер с поляците, а треньорът им Марчин Брош раздели отбора на две.

Живко Петков в момента играе за Нефтохимик, но отдаден под наем за един сезон от Черноморец (Бургас). Ако той си спечели място в Пяст Гливице, то акулите ще приберат трансферна сума за него. Вероятно бургазлията ще получи още няколко шанса да се докаже, преди треньорът да реши дали ще го остави в отбора. Роденият през 1993-а година нападател попадна във втората група, която завърши 2:2 с испанския третодивизионен Алкояно. Павол Цицман откри резултата в 15-ата минута за Пяст, а само след 60 секунди Бартош Шелига удвои. През второто полувреме домакините от Алкояно изравниха до 2:2. Любопитното е, че другата формация на Пяст също направи 2:2, но по-рано през деня с китайския Далиен Аербин.

Друг доскорошен футболист на Нефтохимик (Бургас)- Велин Дамянов, също е пред договор с полски отбор. Официалният сайт на третодивизионния Хробри (Глогов) обяви, че бургаският защитник е впечатлил по време на пробите и може да бъде смятан за ново попълнение в отбора. Хробри (Глогов) се намира в долната половина на полската трета дивизия, на 5 точки от зоната на изпадащите. Освен Дамянов обаче, тимът се подсилва с по един играч във всяка линия.

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)