2. Баскетбол
  3. Бостън Селтикс претърпя неприятна загуба от Чикаго

Бостън Селтикс претърпя неприятна загуба от Чикаго

"Биковете" победиха лидера в Източната конференция у дома с 90:79

Чикаго Булс нанесе осмата загуба на Бостън Селтикс от началото на сезона в НБА. "Биковете" победиха лидера в Източната конференция у дома с 90:79.

Преди последната четвърт Чикаго имаше само 3 точки аванс, но в заключителните 12 минути домакините надиграха "Келтите" и записаха 24-ата си победа от началото на сезона, като "Биковете" са с 12 поражения. Бостън има 4 победи повече от съперника си в Източната конференция.

Преднината на Селтикс пред втория в класирането на Изток Маями Хийт вече е съвсем минимална. Маями е с 29 победи и 9 загуби. Чикаго пък е четвърти, като е съвсем близо до третия Орландо Меджик, който има само една победа повече от Булс и същия брой поражения.

За Селтикс най-резултатен бе Пол Пиърс с 21 точки, а Рей Алън се отчете с 19. "Келтите" отново бяха без тежкото крило Кевин Гарнет, който се възстановява от контузия и се очаква съвсем скоро да се завърне в игра. Отново страхотен мач за Чикаго направи лидерът на тима Дерик Роуз. Младият гард реализира 36 точки, а тежкото крило Карлос Буузър допринесе за успеха с 22 точки и 10 борби.

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)