2. Баскетбол
  3. Брутален Кевин Лав взриви НБА с 31 точки и 31 борби

Брутален Кевин Лав взриви НБА с 31 точки и 31 борби

Американският национал донесе победата на Минесота над Ню Йорк

Американският национал Кевин Лав избухна по невероятен начин в петъчната вечер, и накара всички в НБА да говорят само за него. Баскетболистът на Минесота за първи път от 28 години насам направи повече от 30 точки и 30 борби в един мач.

Той донесе победата на Тимбъруулвс със 112:103 над Ню Йорк, като регистрира точно 31 точки и 31 борби на сметката си. Тези 31 овладени топки са и клубен рекорд за Минесота, а тимът направи страхотен обрат, след като изоставаше с 21 точки в третата четвърт.

Кевин Лав само подобрява представянето си, след като във вторник срещу Лейкърс записа 23 точки и 24 борби. За последно подобен 30-30 актив отчете легендата Моузес Малоун през 1982 година, за Хюстън срещу Сиатъл.

Другата звезда на Минесота Майкъл Бийзли се отчете с 35 точки и шест борби, докато за Ню Йорк Никс Данило Галинари реализира 25. Гостите помогнаха много за рекорда на Кевин Лав, като стреляха ужасно, и му дадоха куп възможности да хваща отскочили топки.

В не по-малко интересен мач, последният в Източната конференция Торонто успя да победи един от лидерите Орландо със 110:106 като гост, при това без част от най-важните си играчи, като Леандро Барбоса и Линас Клейза. Така канадският отбор успя да прекъсне серията си от шест поредни загуби, и да поеме добре в серията си супер тежки гостувания. Торонто имаше една идея преднина почти през цялото време, но половин минута преди края Майкъл Пиетрус вкара тройка от върха, за да изравни до 103:103.

Сони Уиймс обаче веднага отговори с друга тройка, вече в коша на Орландо, за да изведе отново Торонто напред, след което Пиетрус сбърка при вкарването на топката в игра, и Хосе Калдерон реализира два наказателни удара от последвалата бърза атака. Отново Пиетрус вкара последните три точки за Орландо в мача, но ДеМар ДеРоузън закова успеха за гостите с финални два удари от наказателната линия.

Андреа Барняни бе най-резултатен за успеха с 27 точки, докато ДеРоузън отбеляза 26. Амир Джонсън и Реджи Евънс пък се справиха с опазването на звездата на домакините Дуайт Хауърд, който завърши с 25 точки и осем борби, но вкара само 7 от 17 опита от фаул линията.

Гардът на Финикс Стив Неш отпразнува раждането на сина си Матео Джоел със страхотен мач срещу Сакраменто. Той вкара 28 точки и направи 14 асистенции за победата със 103:89.

Останалите резултати от НБА:
ЛА Клипърс — Детройт 107:113 ОТ (19:26, 28:31, 27:17, 29:29, 4:10)
Оклахома Сити — Портлънд 110:108 (29:35, 32:30, 23:22, 26:21)
Далас — Филаделфия 99:90 (31:22, 24:26, 23:27, 21:15)
Вашингтон — Шарлът 85:93 (22:19, 21:23, 22:26, 20:25)
Индиана — Хюстън 99:102 (23:26, 27:22, 28:30, 21:24)
Атланта - Юта 86:90 (26:25, 19:17, 24:21, 17:27)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)