2. Баскетбол
  3. ЛА Лейкърс би Мемфис, Кобе вкара само 19

ЛА Лейкърс би Мемфис, Кобе вкара само 19

Лидерите Бостън и Чикаго претърпяха поражения

Лос Анджелис Лейкърс измъкна победата над Мемфис при гостуването си със силна четвърта част и продължава успешните си изяви в седемте си мача извън дома.

Лейкърс спечелиха срещата с 93:84, а Кобе Брайънт завърши с нетипичния за него актив от 19 точки. Той вкара едва 6 от 17 изстрела от игрови ситуации, а Ламар Одъм приключи в срещата с 15 мача и 11 борби.

Гостите от Лос Анджелис затегнаха защитата през второто полувреме, като допуснаха едва 39 точки, което пък се оказа решаващо за втората им поредна победа като гости. Иначе в атака нещата за Лейкърс не бяха блестящи, след като те пропуснаха 14 наказателни удара и реализираха едва 43 процента от стрелбата си от игралното поле.

Все пак шампионите поведоха със 78:76 в средата на четвъртата част, а след това направиха серия от 11:0 точки и си гарантираха победата. За домакините от щата Тенеси Сам Йънг завърши с 22 точки, а Руди Гей с 18.

8-ият на Запад Портланд удари със 109:103 лидера в Централната дивизия Чикаго Булс, като ЛаМаркъс Олдридж вкара рекордните в кариерата си 42 точки. 1:11 минути преди края забивка на Олдридж направи резултата 100:93, но секунди по-късно Дерик Роуз отвърна за Чикаго с тройка. Последва нова забивка на Олдридж, както и два успешни наказателни удара на Андре Милър решиха мача. За Булс Дерик Роуз завърши мача с 36 точки.

Още един лидер на Изток претърпя поражение- водачът в конференцията Бостън Селтикс се провали при гостуването си на Шарлът и падна 89:94. Въпреки отсъствието на водещият им реализатор Сгивън Джаксън, домакините постигнаха 22-а победа от началото на първенството, въпреки че тя не подобри кой знае колко класирането им.

Джералд Уолъс завърши с 19 точки, включително и три успешни наказателни удара 3 секунди преди финалната сирена. Шоун Ливингстън вкара 18 точки, а тимът от Шарлът прекъсна серията си от шест поредни поражения от Бостън. Рей Алън вкара 25 точки за гостите.

Финикс Сънс са на една победа от изравняване на баланса им от началото на първенството, след като надвиха Голдън Стейт със 104:92 в Оуклънд (Калифорния). Слънцата имат 24 победи и 25 загуби и са втори в Тихоокеанската дивизия, но доста назад в класирането от 8-ия на Запад Юта Джаз.

Стив Неш завърши мача с 14 точки и 15 асистенции, а Чанинг Фрай с 19 точки и 11 борби. Гостите имаха аванс от 23 точки в средата на третата част, но макар и да не успяха да го удържат, все пак се поздравиха с успеха. Домакините са точно под тях в класирането на дивизията, но с доста илюзорни шансове за участие в пелйофите.

25-а поредна загуба претърпяха баскетболистите на Кливланд, като сега отстъпиха на Далас с 96:99. Това е нов рекорд в рамките на един сезон, като предишните два отново са притежание на този клуб през 1981/1982 и през 1982/1983. ЗА Далас Джейсън Тери вкара 23 точки, като 11 от тях в четвъртия период на мача.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)