3. България отстъпи с 0:2 на Швеция в Благоевград

България отстъпи с 0:2 на Швеция в Благоевград

Юношеският национален отбор на България по футбол до 17 години загуби от Швеция с 0:2 в контролна среща играна на стадион „Христо Ботев” в Благоевград, предаде кореспондентът на Novsport.com. И двете попадения за гостите реализира капитанът Елиас Андерсон - в 14-ата и 78-ата минути.

Скандинавците направиха много добро първо полувреме закономерно откриха резултата, когато Андерсон със силен удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Николай Радев. Намесата на вратаря ни при гола не бе особено убедителна,но в последствие се реваншира и на три пъти спаси положения, в които нападатели на шведите оставаха сами срещу него. В 26-та минута именно той спаси блестящо и удар от фаул на звездата на шведите Севанкамбо, който играе в Челси.

Най-доброто положение за избраниците на Методи Деянов беше в началото на второто полувреме, когато удар на Серкан Юсеин бе с мъка спасен от вратаря на шведите.

Въпреки, че играха по-слабо отколкото преди почивката възпитаниците на Роланд Ларсон стигнаха и до втори гол, отново дело на Андерсон в 78-та минута. Той пое с гърди отбита от защитата топка и отново от границата на наказателното поле с левия крак вкара и втория гол.

Втората контрола между двете формации е в четвъртък от 17:00 часа отново на стадионa в Благоевград.

"Има и такива мачове", обяви президентът на БФС

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив

Венци Стефанов: Нашият отбор има бъдеще и ще продължи да надгражда