3. Берое измъкна победата срещу Калиакра (снимки+видео)

Берое измъкна победата срещу Калиакра (снимки+видео)

Заралии отстъпиха инициативата на каварналии и можеше да бъдат наказани

Берое победи Калиакра с 3:1 в среща от 20-ия кръг на „А” група. Два бързи гола на Давид Каядо дадоха добър аванс на заралии преди почивката. През втората част обаче тимът на Илиан Илиев отстъпи инициативата на Калиакра и можеше да допусне изненадващо изравняване, след като гостите намалиха изоставането си в 84-ата минута и после се хвърлиха да печелят точката. Резервата Искрен Писаров обаче не им позволи с попадение в добавеното време.

Цветан Димитров спаси удар на Иван Горанов преди Давид Каядо да открие резултата в 13-ата минута. Елиаш изведе по фантастичен начин португалското попълнение на беройци, който озовал се на добра позиция в пеналта реализира за 1:0. Натискът на Берое продължи и в 21-ата минута домакините удариха греда. Емил Ангелов засече прострелно центриране на Тодор Христов отляво, но ударът му от близо намери рамката. После и крилото Христов имаше възможност да удвои аванса на домакините, но останал сам срещу Цветан Димитров си поведе дълго топката и вратарят го изпревари. В 30-ата минута заралии вече вкараха втори гол. Удар на Каядо рикошира и влетя в долния ляв ъгъл на вратата на гостите. Най-добрата възможност за Калиакра през първата част дойде в 43-ата минута, когато силен шут на Джунейт Яшар мина на около метър над напречната греда.

Второто полувреме започна с по-добра игра за Калиакра. Герасим Заков сви топката към центъра на наказателното поле, където Джунейт Яшар засече отблизо, но Ивайло Иванов плонжира и с тяло успя да предотврати гол в своята врата. Въобще, през втората част Калиакра бе по-настойчивият отбор и нямаше да бъде незаслужено, ако каварналии бяха отбелязали гол. В 79-ата минута Заков бе изведен сам срещу вратаря. Ивайло Иванов обаче успя да отбие удара от движение на нападателя, а после и Здравко Илиев изчисти от голлинията току преди Джунейт Яшар да шутира на добавка. Берое сякаш помисли, че мачът е свършил още през първото полувреме и не си даваше много зор. Илиан Илиев пък извади голмайстора Каядо, също както и Емил Ангелов и Иван Горанов. В 84-ата минута вече Калиакра отбеляза. Удар на Кичуков от свободен удар се отклони в купа от играчи и влезе в мрежата на Ивайло Иванов. До края гостите се хвърлиха да изравняват, но воле на Александър Събев не намери очертанията на вратата. Берое сложи точка на спора с гол в добавеното време. Тодор Христов се измъкна отлично отляво, напредна зад защитата и подаде успоредно на голлинията към Искрен Писаров, който нямаше как да сбърка от 2 метра.

Така Берое постигна важна победа срещу един от конкурентите си за оставане в елита. Заралии събраха комфортните 20 точки на десетото място и ги делят 7 от опасната зона. Калиакра е със 7 на 15-ата позиция, на 8 от спасителния бряг.