3. Браво: България пречупи Англия на Световното по минифутбол (ВИДЕО)

Браво: България пречупи Англия на Световното по минифутбол (ВИДЕО)

Нашите се класираха за четвъртфинал в деня на народните будители

Фантастичното представяне на българския национален отбор по минифутбол на Световното първенство продължи и в деня на народните будители.
Нашите се класираха за 1/4-финалите на Мондиала, след като победиха Англия с 2:1.

Головете за българския отбор на осминафиналния двубой отбелязаха Явор Генчев минути преди края на първото полувреме и Неделиан Костадинов от дузпа през втората част. За Англия точен беше Доминик Морган-Грифитс, който изравни за 1:1.

В четвъртфинала България ще се изправи срещу Азербайджан, който е европейски шампион от миналата година в Словакия. Двата отбора имат традиция в мачовете по между си, а българските играчи притежават достатъчно качества, за да излязат крайни победители.

Днешната среща определено предложи много емоции, битка и здрави единоборства, всичките в рамките на нормалното футболно съперничество. При поделено надмощие българският отбор стигна до преднина минути преди края на първата част. Явор Генчев получи топката от ляво до тъчлинията и с обратен крак изненада вратаря на англичаните Хафед Ал Друби.

Началото на второто полувреме беше за англичаните, които създадоха две добри възможности и при втората изравниха. След изпълнение на фаул фронтално около централната зона от Ник Уайброу, топката попадна в Морган-Грифитс и изненада българския страж Димитър Каров.
Две минути по-късно съдията отсъди дузпа за България. Мощен удар на Спас Милушев срещна ръката на опитващия се да спре топката с шпагат Уайброу в наказателното поле. Неделиан Костадинов беше безкомпромисен от бялата точка и отново даде преднина на българския тим.
До края на срещата имаше възможности за гол пред двете врати, като българите бяха по-близо до трето попадение.

В друг осминафинал Азербайджан се справи с 3:0 срещу Португалия и утре от 19:00 часа ще излезе срещу българите. В останалите осминафинали: Казахстан – Мексико 0:0 в редовното време, 2:1 при дузпите; Чехия – САЩ 4:2, Грузия – ОАЕ 1:1 в редовното време, 2:3 при дузпите; Румъния – Тайланд 7:0. По-късно днес са другите две срещи Словакия – Черна гора и Унгария – Египет.