3. Черно море открадна трите точки под Околчица (видео+снимки)

Черно море открадна трите точки под Околчица (видео+снимки)

Моряците регистрираха най-добрия си старт през новия век

Черно море открадна трите точки от Ботев във Враца. „Моряците” спечелиха с минималното 1:0 и записаха най-доброто си начало в „А” група през новия век. Иначе изобщо най-добрият старт на Черно море в А група е през далечната 1955 г. Тогава моряците изиграват един от най-странните сезони в своята история. Започват впечатляващо - с 5 поредни победи над пет софийски клуба -ЦДНА (1:0), Левски (2:1), Славия (1:0), Локомотив (2:0) и Завод 12 (2:1). В следващите 10 мача обаче вземат само една точка, а в края на сезона завършват на 12-о място от 14 отбора и изпадат в Б група.

Пред 5000 зрители на стадиона под връх Околчица Черно море взе труден успех. Единственият гол в срещата отбеляза резервата Румен Николов в 84-ата минута с първото си докосване в мача. Моряците бяха надигравани в по-голямата част от времетраенето, но късметът бе на тяхна страна.

Победата дава първото място на Черно море еднолично в класирането.

Ботев (Вр) започна по-добре мача, окрилен от жарката подкрепа на своите фенове. Още във 2-ата минута домакините можеха да поведат, но острието Ивайло Данчев не успя да засече в мрежата остро центриране.

След тази ситуация последва скука. Съперниците бяха затруднявани от горещото време под Околчица и веднъж играта беше спирана, за да пият вода.

Най-чистото положение дойде в 25-ата минута, когато Дончо Атанасов шутира от свободен удар, но вратарят Цветковски, който първоначално беше записан като резерва, успя да избие кълбото, което бе насочено в долния ляв ъгъл.

Двата отбора се надиграваха открито. На няколко пъти се получи неразбирателство между вратарят на гостите Пиргов и защитниците пред него. До сериозна опасност за вратата на моряците обаче не се стигна, защото Александър Александров действаше сигурно и хладнокръвно. В 39-ата минута стражът на Черно море увисна при центриране на свободен удар, но Ивайло Данчев стреля неточно с глава и двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

Черно море беше по-активният тим след подновяването на играта. В 47-ата минута удар на Дончо Атанасов от границата на пеналтерията затрудни Цветковски, който обаче се справи блестящо. В 53-ата минута един от най-добрите в състава на гостите Дончо Атанасов стреля над гредата.

Гостите продължиха да контролират развоя на събитията. Вратарят Цветковски, който беше най-силният за Ботев, успя да спре нахлуващия Паломино в 66-ата минута.

Ботев изравни играта на пръв поглед. В 84-ата минута обаче Черно море нанесе своя удар. Резервата Румен Николов, който току се бе появил в игра беше най-съобразителен при изпълнение на ъглов удар и с глава прати топката в мрежата.

В добавеното време Ботев беше близо до изравняване. Пиргов изпусна топката при центриране, настана меле, Коконов можеше да стреля, но Александър Александров влезе в съприкосновение с него и не му позволи, оставяйки съмнения, че го е фаулирал. Съдията обаче даде жълт картон на Коконов за симулация, а после декорира и Александров.

Така Черно море успя да вземе трудна, но сякаш заслужена победа.