3. Девойките ни до 17 години загубиха от Швейцария

Девойките ни до 17 години загубиха от Швейцария

На старта на евроквалификациите с 0:2

Националният тим на България за девойки до 17 г. отстъпи на Швейцария с 0:2 в първия си двубой от квалификациите от група А5 за Евро 2024.

При малко повече шанс момичетата на селекционера Ангел Славов можеха да се поздравят поне с равенство, но нямаха късмет при няколко изгодни ситуации за гол, особено преди почивката.

Двубоят се игра на ст. „Албена 1“ в курортния ни град.

Силният тим на Швейцария успя да поведе в 15-тата минута с попадение на Еберзолд, след което българският тим пропусна две чудесни възможности чрез Теодора Митова и още една, открила се пред Гергана Георгиева. Съперникът все пак успя да се оттегли с преднина на почивката, а през втората част двубоят продължи да бъде оспорван. В края Келер вкара второ попадение за Швейцария, с което подпечата успеха на гостите.

Следващият двубой на България е също срещу много стойностен съперник – Нидерландия. Мачът ще се играе на 15 октомври от 15:30 ч. отново в Албена.

Съставът на България: 1. Огняна Бургоджиева, 5. Гергана Халянова, 16. Ана Церовска, 2. Елена Каменова, 4. Ивана Чалъкова, 14. Андреа Бояджиева (56 – 22. Румяна Дамбалова), 9. Никол Диманова (55 – 11. Катерина-Мария Равначка), 10. Гергана Георгиева (70 – 15. Весела Калинова), 7. Моника Балиова, 8. Мирела Петрова (55 – 17. Ния Дулева), 13. Теодора Митова (79 – 6. Тереза Попова).

Селекционер: Ангел Славов.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)