2.Несебър                28   17   6   5   56:24   57
3.Дунав (Русе)           28   16   6   6   48:29   54
4.Спартак (Пд)           28   13   8   7   36:24   47
5.Любимец                28   12   9   7   39:24   45
6.Брестник (Пд)          28   13   6   9   42:29   45
7.Черноморец (Поморие)   28   13   4 11   45:36   43
8.Черноморец (Балчик)    28   12   6 10   37:30   42
9.Спартак (Варна)        28   11   4 13   33:41   37
10.Панайот Волов (Шумен) 28    9   6 13   37:40   33
11.Светкавица (Търговище)28    8   8 12   28:31   32
12.Свиленград            28   10   1 17   36:58   31
13.Добруджа (Добрич)     28    8   6 14   27:39   30
14.Миньор (Раднево)      28    8   6 14   34:46   29
15.Родопа (Смолян)       28    1   2 25    6:78    5

*Заб.: Калиакра влиза директно в "А" група, а Несебър ще играе бараж срещу Академик (София) от Западната "Б" група

16.Белите орли (Плевен)       30    2   4 24   20:71   10

*Заб.: Видима Раковски се класира директно в "А" група, Академик (София) ще играе бараж срещу Несебър

КРАЙ НА СРЕЩИТЕ В "Б" ГРУПА. КАЛИАКРА И ВИДИМА РАКОВСКИ СА НОВИТЕ ЧЛЕНОВЕ НА "А" ГРУПА. АКАДЕМИК И НЕСЕБЪР ЩЕ ИГРАЯТ БАРАЖ ЗА ВЛИЗАНЕ В ЕЛИТА

Крайни резултати:
Академик - Септември 3:2
Банско - Ботев Криводол 2:0
Калиакра - Миньор Раднево 0:0
Видима Раковски - Ботев Враца 2:0
Несебър почива

Банско: 2:0 за Банско. Владислав Златинов вкара втори гол от пряк свободен удар.

София: Бандев вкарва гол за Симитли. Той отправи балонен удар от около 35 метра от пряк свободен удар след грешка на вратаря на домакините.

Банско: Домакините все пак поведоха. Голмайстор е бившият играч на ЦСКА Владислав Златинов в 83-ата минута. След центриране в наказателното поле Златинов не се затрудни да вкара, след което отново заваля дъжд.

Каварна: Три положения през втората част за Калиакра, но мачът върви доста трудно и двата отбора показват игра далеч под нивото си

Банско: В Банско явно съвсем се отказаха от търсене на победа, след като Академик води с 3:1 в София над Септември. В последните минути домакините почти спряха да играят и Ботев Криводол вече създаде 4-5 много опасни положения за гол.

Севлиево: Видима пропусна да поведе с 3:0, след като Павлов, авторът на втория гол, улучи напречната греда.

Севлиево: Първо опасно положение пред вартата на домакините в 57-ата минута, след като Рангелов направи плах опит да стреля във вратата. Той бе изведен сам срещу стража на Видима Илиев, но вместо да го прехвърли стреля слабо в него.

София: 3:1 за Академик. Капитантът Божов овладя в наказателното поле, върна я към Будинов, който с премерен удар в долния ляв ъгъл покачи резултата. Сега Академик е почти на сто процента на бараж за влизане в "А" група като се има предвид съотношението на силите на терена.

София: Гол за Академик!!!! 2:1. След страхотен натиск на домакините от началото на втората част, няколко мелета и греда на капитана Божов, орпуск от три метра на Василев, в крайна сметка капитанът на тима Божов отново пое топката и много технично я копна над вратаря в 48-ата минута.

НАЧАЛО НА ВТОРИТЕ ПОЛУВРЕМЕНА

КРАЙ НА ПЪРВИТЕ ПОЛУВРЕМЕНА В РЕШИТЕЛНИТЕ МАЧОВЕ

Каварна: Протести в Каварна, след като 3000 души скочиха за дузпа в пол Иван Петков бе задържан в наказателното поле, но реферът Дончев не видя нарушение.

София: Около 400 човека наблюдават вече мача в София на Академик срещу Симитлив. Като цяло "студентите" контролират събитията, но не могат да вкарат втори гол, с който да поведат.

Севлиево: 2:0 за Видима в 33-ата минута и отборът е с единия крак в "А" група. Владимиров опита прехвърлящ удар, Русев достигна топката до аут линията и я върна пред вратата, където Антонио Павлов от непосредствена близост направи резултата 2:0.

Банско: Дъждът в Банско спря. Три чисти положения досега за домакините, но гол няма. Гостите от Криводол играят с 10 човека в защита.

Каварна: Първа по-сериозна опасност в Каварна. Кючуков центрира, но Антон Димитров се размина с топката

София: Сотиров излезе сам срещу вратаря на Симитли, който спаси удара му.

Каварна: Нищо интересно в Каварна, където Калиакра и Миньор Раднево продължават да играят при резултат 0:0.

Банско: Страхотен дъжд отново започна да се изсипва над Банско. Играчите на двата отбора едвам си подават топката в наводнения терен.

София: Божов от Академик изравнява след като овладя центрирана топка пред наказателното поле и с премерен удар от гранциата в долния ляв ъгъл направи 1:1.

Севлиево: Гол на Ангел Русев в 9-ата минута прави 1:0 за домакините. След отлична атака на Видима, след пас отляво на юношата на клуба Станимир Андонов, Ангел Русев буквално скъса мрежата по диагонала зад вратаря.

София: Изненадващо гостите от Септември Симитли поведоха в 4-ата минута на мача след попадение от дузпа на Костурков.

Севлиево: Супер положение за Видима още в 3-ата минута. След центриране отдясно на Владимиров, Русев засече, но вратарят на гостите Цветковски изби в корнер.

НАЧАЛО НА ВСИЧКИ МАЧОВЕ

Прекрасно време и в Каварна - 3500 зрители са на стадиона, за да подкрепят своя отбор, който се нуждае от точка, за да влезе в елита

Идеално време в Севлиево. Около 3000 души са на стадион "Раковски". Това е мини рекорд за китното градче в Северна България, където местният Видима посреща Ботев Враца .

Едва 20 човека на стадиона в Банско, където домакините ще играят срещу Ботев Криводол. Страхотен дъжд се сипе цял ден над града и едва преди миунути леко утихна.

Остават 10 минути до началото на решителните мачове в двете "Б" групи. На стадион "Академик" в София, известен повече с рок концертите на него, отколкото с футболните си мачове към момента присъстват около 100 зрители. Вчера треньорът на тима Самир Селимински отсече, че това е третият по популярност отбор в България.

***

Развръзката на сезон 2009/10 в професионалния футбол на България е към своя край.  Проследете с аудио коментар решителните срещи в двете „Б” групи Калиакра – Миньор (Раднево), Академик – Септември (Симитли) и Банско – Ботев (Криводол). Двубоят Видима Раковски - Ботев (Враца) ще можете да проследите в нашия чат на живо за всички четири решителни среща.

Ще изпадне ли в еуфория Каварна след последния съдийски сигнал? Ще ликуват ли в Севлиево или на митичния стадион "Академик" в кв. "Гео Милев", където победен е падал дори Милан?

Двубоите в „Б” група са в събота от 18,00 часа.

Както винаги, ще можете да проследите и всички мачове от „А”, които ще бъдат последни през този сезон в неделя от 18,00 часа.

Затова, бъдете с нас, за да не пропуснете нищо!

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!