3. Локомотив не прости на Витоша - 3:1! (ВИДЕО)

Локомотив не прости на Витоша - 3:1! (ВИДЕО)

"Смърфовете" нямаха проблем срещу новаците на Коце Ангелов

Локомотив (Пловдив) победи Витоша Бистрица с 3:1 в последния мач от 5-ия кръг на Първа лига. Срещата на "Лаута" предложи доста интересни моменти, най-вече през първото полувреме, когато зрителите видяха три попадения.

Първото дойде още в 3-та минута, когато Димо Бакалов изведе по чудесен начин Дино Мартинович фронтално срещу Михаил Иванов и за словенеца не беше трудно да открие резултата за 1:0.

Отговорът на гостите обаче бе светкавичен. 5 минути по-късно те възстановиха паритета, след като защитата на Локомотив не се подреди добре при центриране от статично положение и Стефан Христов от близка дистанция, макар и с не особено силен удар, успя да прониже Пиргов за 1:1!

Домакините настъпиха газта и се настаниха в половината на съперника, а Витоша продължаваше да практикува открит и приятен за окото футбол, което обаче доведе до доста пространства в отбраната на "тигрите". Груба грешка на Михаил Иванов, който не прецени едно свое боксиране, подари топката в краката на Умарбаев, за да може последният да покачи на 2:1 - резултат, при който дойде и почивката.

През второто полувреме темпото на игра продължи да е на ниво, като Локомотив нанесе своя удар в средата на второто полувреме, когато при центриране от корнер Върбанов изби неумело и Дани Кики на по-малко от метър от голлинията нямаше проблем да вкара за 3:1. До края на мача "тигрите" пропуснаха шанс да намалят, но удар на Китан Василев в добавеното време мина над вратата.

Локомотив (Пд) - Витоша 3:1
1:0 Мартинович 4