3. "Орлетата" отново полетяха след 4:1 над Беласица

"Орлетата" отново полетяха след 4:1 над Беласица

Пирин тотално разгроми Беласица с 4:1 в мач от 20-ия кръг на „А” група, изигран на стадион „Осогово” в Кюстендил. Символичните домакини поведоха в 5-ата минута с гол на Сертич, а в 41-ата минута Спас Делев изравни. Останалите попадения за „орлетата” отбелязаха Георгиев в 47-ата, Стоянов в 51-ата минута и Спас Делев в 76-ата минута.

Пирин тотално разгроми Беласица с 4:1 в мач от 20-ия кръг на „А” група, изигран на стадион „Осогово” в Кюстендил.

Символичните домакини поведоха в 5-ата минута с гол на Сертич, а в 41-ата минута Спас Делев изравни. Останалите попадения за „орлетата” отбелязаха Георгиев в 47-ата, Стоянов в 51-ата минута и Спас Делев в 76-ата минута.

Домакините започнаха вихрено двубоя и играта им по нищо не показваше, че отборът се намира в самото дъно на таблицата. Две минути след първия съдийски сигнал, мачът бе спрян заради димки и факли, хвърлени по терена от фенове на Пирин.

Само минута, след като играта бе подновена, Беласица стигна до първата си по-сериозна атака, която завърши с гол. Преслав Йорданов овладя топката от центъра на терена и я пусна в коридор на Иван Сертич. Той преодоля Бодуров и Коемджиев и стреля от границата на наказателното поле, коженото кълбо рикушира в десния страничен стълб и влетя във вратата на Макенджиев за 1:0.

Този ранен гол във вратата на Пирин подейства отрезвяващо за „орлетата”, които се преобразиха в истински орли и се втурнаха да търсят изравнителен гол.

В 10-ата минута Делев центрира от статично положение в наказателното поле на Беласица, но Манолов скочи и улови топката. Две минути по-късно символичните гости отново имаха възможност да изравнят чрез Бодуров, който стреля с глава след центриране от корнер, но топката мина над напречната греда.

В 20-ата минута Преслав Йорданов нахлу в наказателното поле на Пирин, след което бе фаулиран от противников играч, но главният съдия Цветан Георгиев остана безмълвен.

В 22-ата минута домакините, които все по-рядко атакуваха вратата на Пирин, все пак успяха да притеснят своя противник. След разбъркване в наказателното поле на Беласица, топката попадна в мрежата, но голът беше отменен, заради нарушение срещу вратаря Макенджиев. Три минути по-късно топката отново влетя в мрежата на Пирин, но страничният рефер маркира засада.

В 31-ата минута Драги Коцев получи пас от Паланков, излезе очи в очи с вратаря на Беласица и стреля от упор, но Манолов успява да спаси. Две минути по-късно „орлетата” пропиляха поредната си добра възможност да изравнят резултата, след удар на Паланков, който бе отразен от Манолев. Даниел Пеев овладя отбитата топка, но ударът му беше много неточен.

В 36-ата минута "комитите" останаха с човек по-малко, след като Генов получи втори жълт картон за нарушение срещу Коцев и напусна играта.

Многократните атаки на гостите, които пресираха противника си по всевъзможен начин дадоха резултат в 40-ата минута, когато Делев отбеляза изравнителния гол. Коцев овладя топката в наказателното поле, пусна я в коридор към Делев, койторазстреля Манолов за 1:1. Минута по-късно голмайсторът имаше възможност да отбележи второ попадение, но топката мина над напречната греда.

До края на първото полувреме до нов гол не се стигна и двата отбора излязоха на почивка, запазвайки надеждата.

След почивката „орлетата” се върнаха още по-окрилени и показаха пълно надмощие на терена. Две минути след подновяването на играта Пирин отбеляза втори гол. След центриране от корнер, Георгиев се извиси над всички и разстреля Манолов за 1:2.

Това още повече скърши надеждите на Беласица и те продължиха да се отбраняват от непрестанните набези на неузнаваемия противник.

В 51-ата минута влезлият като смяна Калоян Стоянов получи топката от Метушев и добави още един гол за "орлетата", а в 76-ата минута Делево получи топката в наказателното поле на Беласица оформи крайното 1:4.

Солидната разлика в резултата не бе достатъчна на Пирин и те продължиха да атакуват до последния момент. В 91-ата минута Пеев стреля от наказателното поле на Беласица, но уцели греда.

Така, след атрактивна и неузнаваема игра, полетът на „орлетата” отново е устремен, а отопашкарят в групата се отдалечи още повече от мъждукащите шансове за оставане.