3. "СИНЯ МЪКА": Левски пак не победи (ВИДЕО)

"СИНЯ МЪКА": Левски пак не победи (ВИДЕО)

0:0 на Герена, не дадоха дузпа на ЦСКА 1948

Левски и ЦСКА 1948 не си вкараха гол и завършиха при резултат 0:0 срещата помежду си от 16-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

Сблъсъкът на стадион „Георги Аспарухов“ бе очакван с голям интерес, но не бе особено зрелищен, въпреки страхотната футболна атмосфера, създадена от феновете на домакините.

Техните любимци обаче останаха без победа в четвърти пореден мач и в серия от 3 равенства са на 6-ото място във временното класиране с 27 точки.

Отборът на ЦСКА 1948 има с 5 повече на 3-ата позиция, но е изиграл с 2 срещи повече, а в тази имаше справедливи претенции за дузпа, но те не бяха уважени.

Наставникът на "сините" Станимир Стоилов, който бе лишен от контузените нападатели Билал Бари и Ивелин Попов, реши да заложи на схема 4-3-3 с „фалшива деветка“ в лицето на халфа Илиян Стефанов.

За нещастие обаче Нани се контузи след ужасяващо нарушение на Хелитон още в средата на първото полувреме и бе заменен принудително от младока Марин Петков.

Първият удар в мача дойде още във втората минута, но нито той, нито последвалият корнер, не затрудниха вратаря на гостите Даниел Наумов.

За дебютният точен изстрел пък зрителите трябваше да почакат до 36-ата минута, когато Георги Миланов прати топката слабо и по земя, а капитанът на ЦСКА 1948 с лекота улови.

Головите положения преди почивката липсваха, но пък веднъж гостите имаха претенции за дузпа заради задържане на Ивайло Чочев в наказателното поле.

Такава обаче не бе отсъдена, така че първото полувреме завърши при резултат 0:0, след като в края му вратарят на „сините“ Пламен Андреев направи 2 решителни спасявания.

Левски заигра по-добре след почивката и в 59-ата минута Роналдо стреля от добра позиция, ала без успех, а в 61-ата домакините удариха греда.

Филип Кръстев нанесе изстрел от дистания, но нямаше късмет.  В 65-ата минута Левски пропиля няколко добри възможности след опити на Роналдо, Георги Миланов и Жереми Петрис. Малко преди края Андреев спаси отново, за да приключи в крайна сметка срещата без победител.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (к), 2. Жереми Петрис, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 18. Роналдо;

Треньор: Станимир Стоилов;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 2. Джонатан, 87. Симеон Петров, 14. Хелитон , 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 10. Георги Русев, 25. Евгений Сердюк, 99. Радослав Кирилов;

Треньор: Любослав Пенев.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)