3. ЦСКА 1948 ще си връща върха срещу последния в елита

ЦСКА 1948 ще си връща върха срещу последния в елита

Спартак (Варна) се пази за дербито с Черно море

ЦСКА 1948 и Спартак Варна излизат един срещу друг в първия неделен двубой от 14-ия кръг в efbet Лига.

Срещата на стадион „Витоша“ стартира в 18:15 часа и противопоставя първия на последния във временното класиране в първенството преди началото на този кръг. „Червените“ обаче бяха изпреварени от ЦСКА в съботния ден и сега ще търсят нов успех, с който да се върнат на върха. ЦСКА 1948 взе само точка от домакинството си на Черно море в предишния кръг и ще са пределно амбицирани за успех срещу „соколите“.

За този двубой Карлос Охене е наказан и няма да бъде на разположение на старши треньора Любослав Пенев. Тимът обаче все още няма загуба на собствения си стадион в Бистрица.

Клубът е близо и до подпис с българския вратар, който през цялата си кариера е играл в Германия - Мартин Величков, пише Гонг.

Спартак пък загуби в последния кръг домакинството си на Локомотив Пловдив и е в поредица от два поредни мача без успех. Наставникът на тима Тодор Киселичков сподели, че трябва повече прецизност при завършващия удар след поражението от „черно-белите“.

„Соколите“ са най-слабият гост в първенството със само една точка спечелена далеч от дома и голова разлика 4:18. Варненци са и с най-много допуснати голове от всички отбори в efbet Лига.

Въпреки това, треньорът на тима остави основен футболист във Варна, за да го запази за дербито другата седмица. Става въпрос за Божидар Васев, който виси с картони.

Затова Васев не пътува с отбора за София, където днес соколите ще играят с ЦСКА 1948.

С картони е и Проспър Менди, който обаче попадна в групата на варненци. Аут за срещата са и Ивайло Климентов, Румен Руменов, Илкер Будинов, Ибрям Ибрям и Вили Боев.

Разбра се още, че днес Тодор Киселичков ще даде малко игрови минути на Здравко Димитров.

Атакуващият футболист е на възстановяващи инжекции и за да е във върхова форма за мача с Черно море няма да играе днес пълни 90 минути.

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!