3. ЦСКА 1948 си върна върха след лежерно 2:0 над Спартак (Варна)(ВИДЕО)

ЦСКА 1948 си върна върха след лежерно 2:0 над Спартак (Варна)(ВИДЕО)

"Червените" вече имат 30 точки в подреждането и оставиха ЦСКА зад себе си

ЦСКА 1948 победи Спартак Варна с 2:0 в недения им двубой от 14-ия кръг в efbet Лига. Успехът на "червените" на стадион „Витоша“ ги върна отново на първото място в класирането след като за около 24 часа ЦСКА ги беше изместил от там.

Двубоят започна с положение за гостите от Варна, но удар на Мартин Тошев от малък ъгъл бе спасен от Даниел Наумов.  В следващите минути хората на Любослав Пенев взеха инициативата в мача и притиснаха Спартак.  Удар с глава на Ивайло Чочев в 23-ата минута бе спасен безпроблемно от Иван Дичевски.

Девет минути по-късно Чочев стреля опасно от границата на наказателното поле. Топаката рикошира в защитник на "соколите", но Дичевски бе концентриран и я улови.  Усилията на домакините дадоха резултат в 33-ата минута. Тогава Джонатан Перейра центрира с десния крак отляво. В наказателното поле Пламен Димов и Никола Борисов не се намесиха добре и Евгений Сердюк се разписа със задната част на главата си, тъй като при удара си бе с гръб към вратата. Това бе и дебютен гол за украинеца с екипа на ЦСКА 1948.

Този гол сякаш пречупи хората на Тодор Киселичков, които се пропукаха и в 38-ата минута инкасираха втори гол. Октавио напредна през центъра и подаде към Ивайло Чочев, който бе на 3-4 метра от наказателното поле на гостите. Последва пас към ПАрвиз Умарбаев, който бе влязъл в наказателното поле, обърна се и с добре насочен удар прати топката в мрежата за 2:0.

Гостите започнаха по-добре второто полувреме и в 52-ата минута Мехмед Сабри получи топката в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. В следващите минути ЦСКА 1948 владееше топката и опитваше да стигне до трети гол, с който да реши мача. В следващите минути ЦСКА 1948 владееше топката и опитваше да стигне до трети гол, с който да реши мача. В 56-ата минута Сердюк успя да гардира топката пред погледа на Пламен Димов и стреля по диагонала, но стражът на Спартак спаси.

В следващите минути домакините владееха топката повече и атакуваха по-често, докато хората на Тодор Киселичков разчихата на контраатаки, при една от които в 73-ата минута Здравко Димитров се завъртя в наказателното поле и стреля, но топката мина покрай десния страничен стълб.

ЦСКА 1948 - Спартак Варна 2:0
1:0  Сердюк 34
2:0 Умарбаев 38

Стартови състави:

ЦСКА 1948: Наумов, Фуртадо, Петров, Хелитон, Перейра, Чочев, Октавио, Умарбаев, Русев, Кирилов, Сердюк

Спартак Варна: Дичевски, Димов, Борисов, Моура, Мехмед, Митев, Илиев, Андреев, Тошев, Антуи, Натаниел

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!