3. ЦСКА вече е сигурен за Европа след 3:1 над Славия на "Армията"(ВИДЕО)

ЦСКА вече е сигурен за Европа след 3:1 над Славия на "Армията"(ВИДЕО)

Георги Йомов с два гола срещу бившия си отбор

ЦСКА успя бързо да се върне към победите в efbet Лига след кошмара срещу Лудогорец миналата седмица и надви Славия с 3:1 при домакинството си на "Българска армия"

ЦСКА поведе рано-рано в срещата. Още във втората минута Греъм Кери центрира в наказателното поле, а Георги Йомов матира Вуцов за 1:0.   В 13-ата минута "белите" стигнаха до корнер, но стражът на ЦСКА лесно улови. Две минути след това Ертан Томбак пробва мерника си отдалеч, но стреля покрай вратата на Бусато.

В 20-ата минута ЦСКА удвои преднината си. Кери подаде в наказателното поле, а Виячки пропусна да пресече паса към Йомов, който за втори път се разписа в мрежата на гостите.  Шест минути след това Кайседо не успя да стреля добре с глава и топката се отби в Ертан Томбак. Секунди след това Вуцов улови удар на Йоан Баи.  Първата добра възможност за Славия дойде в 33-ата минута. Густаво Бусато обаче отрази изстрела на Йон Бакеро и бързо улови топката, за да не стигне до Мартин Петков.  В 36-ата минута "червените" направиха преднината си класическа. Асистенцията отново дойде от Греъм Кери, а Жорди Кайседо изпревари защитата на Славия и прати топката във вратата за 3:0.

На почивката Мартин Кушев направи тройна смяна. Георги Вълчев замени Мартин Атанасов, Радослав Кирилов влезе на Тони Тасев, а Кристиян Добрев замени Мартин Сораков.  "Белите" организираха добра контра след само две минути и половина игра от второто полувреме. Точно когато изглеждаше, че нападението "се убива", влезлият като резерва Добрев центрира към друг играч, влязъл от пейката - Кирилов, който при първия си опит не намери добре топката, но впоследствие се възползва от дезориентацията на Лам и промуши топката между краката на Бусато.

В 63-ата минута подаване отдясно намери голмайстора Кирилов, който стреля от 10-ина метра, но Томас Лам протегна крак, за да прати топката в ъглов удар. Виячки стреля от много сериозна дистанция, но Бусато внимаваше и отрази в нов корнер. Бусато излезе неразчетено при подаване от дълбочина към Мартин Петков. Нападателят от малък ъгъл обаче нямаше възможност да стреля и опита пак към дъгата, който се оказа прекалено къс.

Най-активният за "белите" Кирилов дриблира добре отляво и отправи опасен успореден пас към малкото наказателно поле. Там обаче Бусато пресече, но даде възможност на играч на Славия да обстрелва. В крайна сметка топката спря в тялото на Мухар и опасността пред вратата на домакините бе превъзмогната.

Десетина минути преди края на срещата Йомов получи добра топка на скорост в наказателното поле и отправи пас към Кайседо, който веднага стреля с глава, но Вуцов бе застанал много добре и отрази.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: Бусато, Турицов, Лам, Кох, Мазику, Мухар, Жеферсон, Кери, Йомов, Баи, Кайседо

Славия: Вуцов, Томбак, Виячки, Керчев, Соарес, Атанасов, Дост, Бакеро, Тасев, Сораков, Петков

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)