3. VAR ДРАМА: ЦСКА 1948 на полуфинал (ВИДЕО)

VAR ДРАМА: ЦСКА 1948 на полуфинал (ВИДЕО)

"Червените" вкараха дузпа в 117-та минута

ЦСКА 1948 победи драматично Арда с 1:0 след продължения в Кърджали. Единственото попадение вкара Педриньо от дузпа в 117-ата минута, пращайки своите на полуфиналите за Sesame Купа на България. Виновник в ситуацията за дузпата се оказа Милен Желев, който игра с ръка в наказателното си поле. Реферът Железов не видя добре ситуацията и посочи бялата точка след като бе извикан от VAR. По-рано в мача съдията посочи бялата точка в полза на домакините от Кърджали, но я отмени, отново след намеса от VAR.

Домакините от Арда имаха немалко предимство в броя създадени ситуации, но не успяха да реализират нито в редовните 90 минути, нито в продълженията. С два пропуска се отличи Преслав Боруков.

В началото на втората част "сините" от Кърджали имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Сидклей. Първоначално бе отсъден наказателен удар, но след това главният съдия Валентин Железов бе привикан на ВАР и отмени решенето си.

При гола на Педриньо от дузпа ситуацията бе точно в обратен ред. Желев игра с ръка, Железов пропусна нарушението, но след видео преглед показа бялага точка, а оттам бразилецът преодоля Васил Симеонов.

Другите тимове в топ 4 във втория по сила турнир у нас са Локомотив София, Лудогорец и Черно море. Жребият е утре от 11,00 часа в Национална футболна база в Бояна.

Арда - ЦСКА 1948 0:1

0:1 Педриньо 117-дузпа

Арда: 36 Васил Симеонов, 3 Умар Сако, 7 Абубакар Тунгара, 8 Милен Желев, 9 Преслав Боруков, 10 Светослав Ковачев, 20 Деян Лозев, 21 Радослав Цонев, 24 Алекс Петков, 77 Илия Юруков, 99 Станислав Иванов

Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 2 Джонатан, 24 Лазар Марин, 87 Симеон Петров, 16 Сидклей, 28 Емил Ценов, 39 Парвиз Умарбаев, 99 Радослав Кирилов, 7 Марио Топузов, 8 Педриньо , 25 Евгений Сердюк

Треньор: Тодор Янчев

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)