3. Женският национален отбор надви Хонконг с 2:0

Женският национален отбор надви Хонконг с 2:0

Евдокия Попадинова и Ивана Найденова бяха точни за "лъвиците" ни

Женският национален отбор на България победи тима на Хонконг с 2:0 в първия си мач на приятелския турнир в Алания, Турция. Точни за българките бяха Евдокия Попадинова и Ивана Найденова през първото полувреме.

Следващите мачове са срещу Република Северна Македония на 18-и фeвруари от 14.00 часа, а третата среща е против Косово на 21-и този месец по същото време.

Още в 10-ата минута отборът на България откри резултата, като попадението беше отбелязано от Евдокия Попадинова с глава. Тя засече топката с глава след центриране от свободен удар от ляво и наказа неразчетена изява на вратарката на Хонконг.

В 22-ата минута момичетата на селекционера Силвия Радойска стигнаха до второ попадение. Ивана Найденова беше най-съобразителна в наказателното поле и довкара в мрежата отбита топка от вратарката на азиатките. В 29-ата минута българките можеха да стигнат и до трето попадение. Лора Петрова отне топка при изнасяне и тръгна към вратата, но точно преди да нанесе голов удар, беше блокирана.

И след головете българският отбор доминираше, пресата беше успешна и от отнети топки се създадоха не малко положения. След почивката селекционерът Радойска направи доста промени, но въпреки това България държеше инициативата

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)