2. - Други
  3. Бешикташ спечели Купата на Турция за 9-и път

Бешикташ спечели Купата на Турция за 9-и път

Редовното време и продълженията завършиха при резултат 2:2, а при дузпите орлите вкараха четири пъти срещу три успешни за Истанбул ББ.

Бешикташ спечели Купата на Турция за 9-и път в своята клубна история, след като на финала се справи с Истанбул ББ след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 2:2, а при дузпите орлите вкараха четири пъти срещу три успешни за Истанбул ББ.

Мачът се игра на стадиона в Кайзери пред 28 хиляди зрители, повечето от които фенове на Бешикташ. Отборът на Истанбул ББ, който е спонсориран от общината на най-големия турски град, достига до финал в голямо състезание за първи път в историята си.

Рикардо Куарешма откри резултата в 33-ата минута, след като пое топката в наказателното поле, напредна няколко метра и я пусна край вратаря Кенан Хасагич. 8 минути след началото на второто полувреме Ибрахим Акън, бивш играч на Бешикташ, изравни от дузпа, след като Мехмет Аурелио събори в наказателното поле Искендер Алин. Гьокхан Юнал изведе Истанбул ББ напред в резултата, но Томаш Сивок направи 2:2 в 78-ата минута с глава след центриране на Мануел Фернандес от фаул.

При дузпите ветеранът Джихан Хасполатлъ пропусна първата за Истанбул ББ, а Метин Депе не успя да вкара петата. Роберто Хилберт пропусна единствения наказателен удар за Бешикташ.

За "черно-белите" победата означава и класиране в Лига Европа през следващия сезон, след като със 6-ото си място в момента и три оставащи мача трудно биха застигнали Газиантепспор на Ивелин Попов в битката за 4-о място.