2. - Други
  3. Какво се случи на един мач от португалския шампионат?

Какво се случи на един мач от португалския шампионат?

Вижте какво наблюдаваха зрителите на срещата Рио Аве - Витория Гимараеш

В истински футболен спектакъл се превърна двубоят от португалското първенство между отборите на Рио Аве и Витория Гимараеш. В срещата имаше безброй интересни моменти, сред които три червени картона за домакините от Рио Аве, както и една дузпа за техния тич, а гостите от Витория Гимараеш получиха правото да изпълнят два 11-метрови наказателни удара, като в крайна сметка спечелиха с 3:2 гостуването си.

Витория водеше с 1:0 след първите 45 минути, след като успя да отбележи от дузпа малко след началото на срещата. В първата минута на даденото от съдията продължение домакините останаха с човек по-малко.

След като започна втората част, Рио Аве получи правото да изпълни дузпа, която реализира, но в 61-ата минута остана с девет души на терена.

Малко след това, Витория поведе с 2:1, но домакините не се отказаха и въпреки че бяха с двама души по-малко от съперника си, изравниха в 77-ата минута.

Всичко за Рио Аве обаче приключи секунди преди изтичането на редовното време на срещата, когато трети играч от състава им пое по пътя към съблекалните, а отсъдената дузпа бе вкарана от Едгар.

Така Витория спечели този невероятен спектакъл от 17-ия кръг на португалския шампионат. След победата, Гимараеш е 4-ти с 28 точки, а Рио Аве е 14-ти с 14.