2. - Други
  3. Лил надви последния Аячо с хеттрик на Калу и две дузпи

Лил надви последния Аячо с хеттрик на Калу и две дузпи

Лил се върна на третото място след 3:2 в Аячо

Саломон Калу отбеляза хеттрик при победата на Лил като гост на последния в класирането Аячо с 3:2 в среща от 27-ия кръг на фреснкото първенство.

Калу донесе успеха на своя тим след точно изпълнена дузпа с 74-а минута, след като Гренди Перосо фаулира в наказателното поле Нолан Ру.

Домакините откриха резултата още в първата минута с гол на Гаджи Тало. Лил стигна до обрат с две попадения на Саломон Калу. Бившият играч на Челси изравни от дузпа в 26-а минута, а в 38-а даде аванс на тима си.

Тало изравни 2:2 три минути преди почивката. Адама Сумаоро от Лил получи червен картон в 82-а минута.

След успеха Лил се върна на трето място в класирането с 49 точки актив, а Аячо остава последен с 14 точки.

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)