2. - Други
  3. Монпелие излезе начело

Монпелие излезе начело

Монпелие победи Сент Етиен с 1:0 в среща от 29-ия кръг на френската Лига 1 и излезе начело в класирането. Домакините стигнаха до победата с късен гол на Оливие Жиру.

Монпелие победи Сент Етиен с 1:0 в среща от 29-ия кръг на френската Лига 1 и излезе начело в класирането. Домакините стигнаха до победата с късен гол на Оливие Жиру. Нападателят се разписа с красив далечен удар в 89-та минута и вече има 18 гола от началото на сезона. Монпелие има 60 точки от 29 мача, с точка повече от Пари Сен Жермен, който по-късно днес е домакин на Бордо.

Отборът на Монпелие, който никога не е печелил титлата във Франция, създаде доста голови положения в мача срещу Сент Етиен, но не успя за запише по-убедителна победа.

"Няма много какво да се коментира. Единият отбор напада, а другият само се защитава", каза треньорът на Монпелие Рене Жирар.

Олимпик Марсилия, който загуби последните си пет мача в шампионата, стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Ница. Олимпик игра през второто полувреме с човек по-малко на терена, след като в 45-та минута Чарлс Каборе получи червен картон. Фабиан Монсон изравни за Ница от дузпа в 76-та минута, а преди това Андре Аю откри резултата в 56-та минута.

Марсилия е домакин на Байерн Мюнхен в сряда в първи мач от четвъртфиналите в Шампионската лига. За Марсилия Сулейман Диавара получи контузия в коляното още в шестата минута и няма да играе срещу Байерн. Олимпик Марсилия е на осмо място в класирането с 40 точки, а Ница - на 18-та позиция с 28 точки.

"Стигнахме до равенството в труден мач. Показахме сърце, кураж и отборен дух", коментира наставникът на Олимпик идие Дешан.

Еден Азар вкара гол от дузпа и записа асистенция при победата на шампиона Лил с 3:0 като гост над Евиан. Лил поведе в 36-та минута с гол на Азар от дузпа, след като той бе фаулиран в наказателното поле. Дмитри Пайе удвои резултата в 55-та минута след пас на Азар, а 12 минути по-късно точен бе и Беноа Педрети. Лил е на трето място в класирането с 53 точки актив.

С голове на Деян Ловрен и Бафетимби Гомис Олимпик Лион постигна домакинска победа с 2:1 над Сошо и се изкачи на четвърто място в класирането с 49 точки. Отборът на Сошо е предпоследен, 19-ти с 27 точки. Гаел Данич с попадение от дузпа в 13-та минута донесе победата на Валансиен с 1:0 над Рен.

В другите срещи от събота Нанси победи с 1:0 Брест, а Аячо и Лориен завършиха 1:1.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор