2. - Други
  3. ОБЗОР: Лион и Анже с победи във Франция

ОБЗОР: Лион и Анже с победи във Франция

Вижте всички съботни резултати oт Лига 1

Лион постигна домакински успех с 2:1 над Ница в мач от XIV кръг на френската Лига 1.

“Хлапетата” поведоха още в 10-ата минута след далечен удар на Джеф Рейн-Аделаид, а в 28-ата удвоиха от дузпа, превърната в гол от Муса Дембеле.

След това те останаха с човек по-малко, защото в 34-ата минута Фернандо Марсал получи директен червен картон, а заради използваните от феновете им пиротехнически средства началото на втората част се забави с 20-ина минути.

Впоследствие гостите успяха да намалят изоставането си с попадение на Каспер Долберг, а в 86-ата минута и те останаха в намален състав, защото Патрик Бурне получи втори жълт и картон и бе изгонен.

Така двата тима завършиха мача с по 10 души, а Лион вече е седми в класирането с 19 точки, като има с две повече от Ница.

В късните срещи пък Анже постигна минимална домакинска победа над Ним с 1:0 след гол на Тома Манани в 67-ата минута и измести Олимпик Марсилия от второто място във временното класиране.