2. - Други
  3. Пари Сен Жермен спечели драматично срещу Дижон (видео)

Пари Сен Жермен спечели драматично срещу Дижон (видео)

Рен и Оксер не се победиха – 1:1

Отборът на Пари Сен Жермен спечели по драматичен начин с 2:1 гостуването си на Дижон от 27-ия кръг на френската Лига 1 и по този начин увеличи на 4 точки разликата пред втория в подреждането Монпелие. Тимът от френската столица игра с човек по-малко от днешния си съперник от 41-ата минута, но въпреки това се добра до трите точки, като победното попадение за парижани падна в продължението на срещата.

Малко преди края на първото полувреме Сисоко остави отбора си с човек по-малко, след като получи червен картон. Въпреки че останаха с десет души на терена, гостите от Пари Сен Жермен поведоха на Дижон в 49-ата минута след гол на Тиене. Домакините възстановиха равенството чрез Пол, който бе точен за 1:1 в 76-ата. Крайното 2:1 в полза на парижкия тим бе оформено от Гамейро в 1-ата минута на даденото от съдията продължение на срещата.

След победата Пари Сен Жермен продължава да е на 1-ото място и има 58 точки, като е с 4 повече от Монпелие, който по-късно днес приема на свой терен Каен. Дижон пък е 18-ти с 27 пункта.

В друг мач от 27-ия кръг Рен и Оксер не се победиха и завършиха сблъсъка помежду им при резултат 1:1. Гостите от Оксер поведоха още в 10-ата минута след гол на Олиех, но Рен все пак измъкна точката, след като през второто полувреме, в 67-ата минута, Брахими се разписа за 1:1.

След равенството Рен е 5-ти с 44 точки, докато Оксер е на 19-ото място с 24 пункта.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор