2. - Други
  3. ЦСКА (Москва) се класира на финал за Купата на Русия след голова фиеста

ЦСКА (Москва) се класира на финал за Купата на Русия след голова фиеста

ЦСКА (Москва) се класира на финала за Купата на Русия, след като победи градския си съперник Спартак след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима направиха истинка голова фиеста, завършвайки зрелищно 3:3, а при дузпите, "армейците" бяха безгрешни и спечелиха с 5:4. На финала те ще изправят срещу Алания, който победи Ростов също след изпълнение на дузпи с 6:5.

Символичните гости от ЦСКА първи откриха резултата в срещата в 42-ата минута, когато Томаш Нецид бе точен с глава от близо. Радостта на "армейците" обаче бе кратка, тъй като в 45-ата минута Дмитрий Комбаров вкара за 1:1. В 62-ата минута Спартак обърна нещата в своя полза, след като Ари се пребори със защитник за една топка, напредна и отбеляза за 2:1. Десет минути по-късно обаче Кейсуке Хонда центрира към Сейду Думбия, който с глава отново възстанови равенството. Домакините отново поведоха в резултата в 76-ата минута с попадение на Ибсон, но статуквото отново бе възстановено в 82-ата минута, когато Вагнер Лав направи прекрасен пробив и отново не даде шанс на Андрей Дикан.

Всички изпълнители на ЦСКА бяха точни при ударите си, докато Игор Акинфеев успя да улови изстрела на Дмитрий Комбаров от  Спартак при третия удар и това бе достатъчно на "армейците" да се класират на финала.