3. Байерн си гарантира място в Шампионска лига, вкарвайки 8 на Санкт Паули (видео)

Байерн си гарантира място в Шампионска лига, вкарвайки 8 на Санкт Паули (видео)

Претендентът за третата позиция Хановер допусна втора поредна грешна стъпка, вижте всички резултати от кръга

Германският гранд Байерн (Мюнхен) си гарантира третата позиция във временното класиране на  Бундеслигата, след като разби с 8:1 домакините си от Санкт Паули в мач от предпоследния, 33-и кръг на надпреварата.

По този начин си гарантираха участие поне в квалификациите на турнира Шампионска лига догодина, тъй като конкурентът за третата позиция Хановер 96 сгреши фатално във втори пореден кръг, допускайки поражение с 1:2 при визитата си на Щутгарт.

В същото време Байерн вкара четири или повече попадения за втори пореден уикенд, след като през миналия наниза 4 на Шалке 04, като този път отбеляза двойно повече на завърналия се след травма страж на Санкт Паули Томас Кеслер.

Резултатът на „Милернтор” бе открит в 10-ата минута от Марио Гомес, а в 32-ата Робен асистира на Ван Буйтен за второто попадение.

Холандският ас стори същото и малко след почивката, извеждайки Гомес за втория му гол в срещата, оформил класическата преднина на гостите в 52-ата минута, а само две по-късно самият Робен се разписа след пас на Мюлер.

В 75-ата минута Франк Рибери вкара пети гол за баварците, а почетното попадение за хамбургци реализира бранителят Марсел Егер три минути по-късно.

Това обаче сякаш възбуди апетита на гостите за още попадения и те вкараха цели три в рамките на четири минути.

Първо Робен се разписа в 84-ата за втори път, а после подаде и на Гомес, който оформи хеттрика си в 86-ата, преди Рибери пък да оформи крайното 8:1 в полза на Байерн.

Така баварците събраха 63 точки и вече са недостижими на третата позиция от преследвача Хановер, който допусна два гола за три минути в срещата си с Щутгарт, дело на Хажнал (’58) и Оказаки (’61), а после успя да върне само един чрез Стиндл (’66) и така загуби шансове за участие в Шампионска лига.