3. Бенфика тресна драматично Порто с 3:2 у дома (видео)

Бенфика тресна драматично Порто с 3:2 у дома (видео)

Така "орлите" се класираха на финала за купата на Португалия

Бенфика се класира на финала на турнира за Купата на лигата на Португалия, след като на полуфиналите надделя с 3:2 като домакин над Порто.

Макси Перейра изведе "орлите" от Лисабон напред в резултата още в 4-ата минута с мощен шут отблизо, но само 4 минути по-късно Лучо Гонсалес стреля, топката се отклони от тялото на Хави Гарсия и влезе във вратата на столичани - 1:1.

В 17-ата минута Елиаким Мангала даде аванс на "драконите" в резултата с глава след центриране от фаул на Жоао Мутиньо.

Три минути преди почивката обаче Нолито изравни за Бенфика с глава почти от голлинията - 2:2. Победата на "орлите" донесе парагвайският нападател Оскар Кардосо с мощен шут с левия крак в 77-ата минута.

Така, Бенфика се класира за четвърта поредна година на финала на турнира и ще преследва четвърта поредна титла срещу Жил Висенте или Спортинг Брага. Двата тима ще определят втория финалист на 22 март.