3. Диего излъга Хидинк насред Москва: Русия - Аржентина 2:3

Диего излъга Хидинк насред Москва: Русия - Аржентина 2:3

Две отлични смени на Марадона донесоха победа на Аржентина срещу коравия отбор на Русия

Аржентина спечели дългоочаквания приятелски двубой срещу Русия с 3:2. Попаденията за възпитаниците на Дон Диего, които играха без най-ярката си звезда Лео Меси, отбелязаха Серхио Агуеро, резервата Лисандро Лопес и Хесус Датоло. За домакините се отличиха Игор Семшов и Роман Павлюченко.

Срещата започна с минута мълчание в памет на футболистите на узбекския клуб Пахтакор, загинали самолетна катастрофа през 1979 г.

Атаката на руснаците водеха Андрей Аршавин и Кержаков, но Игор Семшов бе този който се разписа в противниковата врата в 17-ата минута с първото си попадение в националния отбор. Секунди преди почивката на полувремето Серхио Агуеро възстанови равенството с удар от 20-ина метра, след като отбраната на Русия не се справи добре с изчистване на топката. Акинфеев направи всичко възможно да спре топката, но той само коригира траекторията й в напречната греда, а от нея кълбото отскочи зад гол линията.

Началото на второто полувреме донесе още проблеми на сборная, след като влезлият като резерва Лисандро Лопес се разходи из отбраната на домакините и стреля между краката на стража Акинфеев за 2:1.

В хода на мача Марадона направи още една смяна, която се оказа ползотворна. Хесус Датоло се разписа кратко, след като се появи на терена. Реакцията на руските футболисти се изрази в търсене на статични изпълнения, като при едно от тях Аршавин падна в наказателното поле, но реферът Франк Де Блекере не посочи към бялата точка. 12-минути преди това Павлюченко спечели нарушение право срещу вратата на Мариано Андухара. Пав стреля силно и за негов късмет кълбото рикошира в построената стена и заблуди вратаря на „гаучосите”.

Русия продължи да преследва изравнителния гол, но в оставащото време такъв не падна.
Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)