3. Динамо Киев се подигра с Бешикташ в Турция (видео)

Динамо Киев се подигра с Бешикташ в Турция (видео)

Украинците се поздравиха с разгромна победа и са на 90 минути от осминафиналите

Украинският Динамо Киев постигна разгромна победа в гостуването си на Бешикташ в първия 1/16-финал от Лига Европа и по този начин напомни на вчерашното постижение на друг тим от Украйна – Шахтьор Донецк, който победи Рома като гост с 3:2 в мач от Шампионската лига. Динамо спечели с 4:1 и до голяма степен обезсмисли реванша. Бешикташ създаде повече ситуации в мача, но гостите реализираха положенията си и по този начин достигнаха до разгромния успех.

Резултатът бе открит в 27-ата минута, когато Вукойевич от близко разстояние разпечата с десния крак Хакан Арикан и даде преднина на Динамо.

Турците обаче бързо се върнаха в срещата. Това стана в 37-ата минута, когато Рикардо Куарешма стреля от около 10-ина метра и направи резултата 1:1. При това равенство дойде и почивката на срещата.

През второто полувреме Динамо отново успя да поведе след гол на Шевченко в 50-ата минута. Играчът стреля великолепно с глава и с попадението си направи щастливи всички фенове на гостите.

Резултатът стана 1:3 в 57-ата минута, когато Аила прати за трети път топката в мрежата на Арикан, след като при центриране в наказателното поле на турците, няколко футболисти на Динамо се озоваха непокрити. Крайното 1:4 оформи Гусев от дузпа в 90-ата минута. Играчът стреля в десния ъгъл на турския тим, а Арикан не уцели посоката.

Във втората минута на даденото от съдията продължение голмайсторът за Бешикташ Рикардо Куарешма получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко в последните секунди на двубоя.

Така Динамо записа сладка победа, която почти сигурно ще го прати в следващата фаза. Реваншът в Украйна е на 24-ти февруари.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)