3. Динамо унищожи мечтите за дубъл на Зенит

Динамо унищожи мечтите за дубъл на Зенит

Столичани отстраниха шампиона с 1:0 в Санкт Петербург

Русият шампион Зенит (Санкт Петербург), който уверено крачи към защита на титлата в руската Премиер лига, отпадна в четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на Русия.

Московският Динамо се превърна в първият отбор, който успява да победи Зенит на неговия стадион „Петровски” през този сезон. Динамо затвори всички пътища към своята врата и удържа чиста мрежа за победа с 1:0.

По традиция италианският наставник на Зенит Лучано Спалети даде шанс на играчи, които по-рядко получават шанс да се докажат, но срещу Динамо това не стигна.

Първата част бе нервна и премина в неточни опити за създаване на опасни положения пред противниковата врата.

Гостите от Москва издебнаха своя шанс и взеха мача със спорна дузпа. Кевин Курани навлезе в наказателното поле на Зенит, където бе посрещнат от Игор Денисов, бившият стрелец на Шалке 04 се строполи на тревата и съдията посочи бялата точка въпреки протестите на домакините.

Друг бивш възпитаник на Бундеслигата – Звездан Мисимович бе безпощаден и опъна мрежата от 11-метровия удар за 0:1.
Динамо чака на полуфинала победителя от сблъсъка Волга – Терек (Грозни).