3. Евертън спря Ливърпул по пътя към върха

Евертън спря Ливърпул по пътя към върха

Отборът на Евертън успя да сгорчи живота на градския съперник Ливърпул и техния мениджър Рафа Бенитес, като взе точка на "Анфилд" след равенство 1:1. В герой за "карамелите" отново се превърна Тим Кейхил, който възстанови равенството с гол в края. Ливърпул пък не успя да се върне на първото място, като остави там тима на Манчестър Юнайтед.

Срещата започна с натиск на Ливърпул, но отбраната на гостите успя да се справи с повечето атаки. В 25-ата минута звездата на домакините Фернандо Торес проби на скорост в наказателното поле и останал очи в очи с вратаря на гостите, стреля покрай страничната греда. Ливърпул продължи да атакува, но без успех. Роби Кийн и Дирк Каут почти не се забелязваха, а Алонсо и Джерард направиха поредния си силен мач.

През втората част на "Анфилд" стана далеч по-интересно. В 68-та минута капитанът на Ливърпул Стивън Джерард отново се превърна в герой за своя тим. Стиви Джи пое топката малко зад дъгата и с един от фирмените си удари остави Тим Хауърд безпомощен - 1:0. Оттук нататък Ливърпул започна да задържа топката и почти не атакуваше. Рафа Бенитес дори си позволи да извади Торес от игра и бе наказан. Само 3 минути преди края на срещата Евертън получи правото да изпълни пряк свободен удар близо до аутлинията. Артета центрира опасно, а Кейхил засече топката с глава от 2 метра и сломи амбициите на "червените" за първото място - 1:1 в дербито на Мърсисайд.

След това равенство Ливърпул остана втори с 47 точки, колкото има и лидера Манчестър Юнайтед. Евертън пък остана 6-и с 36 точки в актива си.

1:0 Джерард 68'
1:1 Кейхил 87'

Ливърпул: Рейна, Карагър, Шкъртел, Хупия, Аурелио, Алонсо, Джерард, Каут, Риера (Бабел), Торес (Лейва), Кийн (Бенаюн)

Евертън:
Хауърд, Хибърт, Лескът, Якиелга, Бейнс, Осман, Артета, Невил, Пиенар, Кейхил, Аничебе

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група

Бунт срещу Мбапе във Франция

Призоваха Дешан да отнеме капитанската лента на нападателя

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)