3. Франция е готова за Мондиала, не остави шансове на Холандия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Франция е готова за Мондиала, не остави шансове на Холандия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Карим Бензема и Блез Матуиди донесоха успеха за "Петлите"

Отборът на Франция показа, че е готов за предстоящото Световно първенство през лятото в Бразилия. Възпитаниците на Диди Дешам не оставиха шансове на тима на Холандия. "Петлите" постигнаха успех с 2:0. Двата гола на "Стад дьо Франс" отбелязаха Карим Бензема и Блез Матуиди.

Французите започнаха по-агресивно и още във втората минута Дебюши изведе Бензема зад отбраната на Холандия, но Силесен излезе бързо. Малко по-късно нападателят на Реал (Мадрид) пропусна прекрасна възможност. Дебюши центрира в наказателното поле, топката бе пратена към далечната греда, след което стигна до Бензема. Нападателят стреля с глава, но от два метра пред голлинията уцели холандски бранител. Минута по-късно гол на френския нападател бе отменен поради засада.

В 30-ата минута "Лалетата" отговориха със силен удар на ван Перси. След центриране от корнер, топката попадна в нападателя на Манчестър Юнайтед, който стреля с левия крак, но Лорис отрази удара му.

В 32-рата резултатът беше открит. Бензема най-накрая реализира след прекрасна атака на французите. Матуиди намери нападателя със страхотен диагонален пас, а Бензема, без да се бави, изпрати истинска бомба по диагонала, намирайки далечния ъгъл на Силесен.

В 41-вата Матуди успя и да се разпише след асистенцията си девет минути по-рано. Полузащитникът на ПСЖ завърши бърза атака на "Петлите" с красива странична ножица. Бензема пусна топката надясно към Валбуена, който намери Матуиди в наказателното поле, който с ножичен удар за втори път наказа холандския страж.

През второто полувреме нещата се успокоиха и действията на терена не предложиха много интересни моменти. Франция отново остана по-дейният тим, но не успя да стигне до ново попадение.

Франк Рибери и Йоан Кабай пробваха изстрели се отличиха с по-опасни удари. Полузащитникът на Байерн (Мюнхен) пробва по земя да изненада Силесен, но ударът му бе твърде слаб. Ударът на Кабай бе по-опасен, но шутът на играча на ПСЖ от пряк свободен удар мина покрай холандската врата.

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група