3. Гол на Меси в последната минута свали на колене Португалия и Кристиано Роналдо (видео)

Драматичната победа на Аржентина дойде с гол от дузпа в 90-ата минута

Националният тим на Аржентина постигна драматична победа над Португалия в приятелска среща, завършила при резултат 2:1 в полза на тима от Южна Америка. Двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1, а до последните минути по всичко личеше, че това ще бъде крайният резултат, но в 90-ата минута Лионел Меси реализира дузпа за Аржентина и по този начин донесе сладката победа на своя тим.

Резултатът бе открит в 13-ата минута, когато Анхел Ди Мария успя да реализира първото попадение в срещата, след като получи хубав пас от Лионел Меси, и прати топката покрай Едуардо за 1:0.

В 20-ата минута обаче португалците се върнаха в мача. Голмайстор бе Кристиано Роналдо, който се озова сам срещу Ромеро и не срещна проблем да прати кълбото в мрежата му, като с попадението си върна своя тим в мача.

До изтичането на първите 45 минути и двата тима пропуснаха да реализират нов гол, като Банега и Лавеца не успяха да се разпишат за аржентинците, докато Роналдо можеше да отбележи за Португалия. Попадение до края на първата част обаче не падна и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Малко след подновяването на играта, нов шанс бе пропилян от Кристияно Роналдо. Футболистът на Реал Мадрид направи сериозен пропуск, като по този начин не успя да даде преднина на отбора си.

Последваха нови ситуации и пред двете врати, но трети гол в срещата така и не падаше. След изтичането на 60-ата минута, двамата треньори започнаха да извършват своите промени.

Малко след като изтече 70-ата минута, Рохо от състава на Аржентина не успя да реализира. Така по всичко изглеждаше, че двата тима ще завършат при равенство 1:1.

Звездата на Барселона Лионел Меси обаче не бе казал своята дума. Главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар в 90-ата минута, след като Сабалета бе съборен в наказателното поле на Португалия. Застаналият зад топката Меси не сбърка, пращайки с много прецизен удар топката в долния десен ъгъл, като по този начин донесе победата на тима от Южна Америка.

Така Аржентина постигна втора поредна победа в контролите си, след като се наложи над Бразилия през ноември миналата година. Португалия пък регистрира загуба, която бе първа за тима през 2011-та.

Аржентина 2:1 Португалия
13’ 1:0 Ди Мария
21’ 1:1 Роналдо
90' 2:1 Меси (дузпа)

Стартови състави:

Аржентина: Ромеро, Санети, Г. Милито, Бурдисо, Рохо, Камбиасо, Масчерано, Ди Мариа, Банега, Меси, Лавеци

Португалия: Едуардо, Перейра, Алвеш, Роландо, Коентрао, Мартинс, Мейрелеш, Моутиньо, Нани, Роналдо, Алмейда

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)