3. И Сатурн спъна Зенит по пътя към върха – 2:2

И Сатурн спъна Зенит по пътя към върха – 2:2

Отборът на Зенит претърпя ново разочарование през този сезон, след като завърши наравно 2:2 с непретенциозния тим на Сатурн. Срещата се игра на стадион „Сатурн” и бе от програмата на 16-ия кръг на руската Премиер лига, а равенството остави Зенит на 7 точки зад лидера Рубин.

Срещата започна по-добре за домакините, които излязоха напред в резултата още в 15-ата минута, когато Кириченко разстреля Малафеев с удар в противоположния ъгъл. Радостта на Сатурн обаче края доста кратко, тъй като 13 минути по-късно Корниленко изравни, след като бе забравен от отбраната на домакините. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при този резултат.

Втората част започна по-добре за гостите, които изглеждаха решени да вземат трите точки. В 54-ата минута Широков изведе Зенит напред, след като реализира хладнокръвно след хубав пас на Анюков. Всичко вървеше перфектно за гостите до 85-ата минута, когато Нахушев отново изравни статуквото и попари надеждите им за успех в тази среща.

След това равенство домакините от Сатурн се намират на 9-о място във временното подреждане с актив от 20 точки, докато Зенит са 6-и с 24, на 7 зад лидера и шампион Рубин.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)