3. Кушев вкара два гола на Зенит, но Амкар загуби с 2:4

Кушев вкара два гола на Зенит, но Амкар загуби с 2:4

Отборът на Амкар претърпя тежка загуба с 2:4 от състава на Зенит. Срещата се игра на стадион „Звезда” в Перм и бе от програмата на 18-ия кръг на руската Лига 1. В състава на домакините, чиито наставник е Димитър Димитров – Херо, цял мач играха българите Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев, както и бившият нападател на Левски Жеан Карлош, а Димитър Телкийски влезе като резерва в 57-ата минута. Бившият нападател на Славия Кушев се отчете с цели две попадения, но дори и те не бяха достатъчни на неговия тим, за да стигне поне до точка.

Срещата започна ударно за домакините, които поведоха още в 3-та минута. Тогава Карлош напредна по десния фланг, центрира в наказателното поле, където бе Кушев и бившият нападател на Славия изведе своите напред с мощен удар. Само минута по-късно Карлош стреля опасно от разстояние, но шутът му бе париран от Малафеев. Така дойде 14-ата минута, когато Кушев удвои головата си смета, след като се извиси над всички след центриране и с глава прати кълбото в левия ъгъл на вратата на Зенит, правейки Малафеев безпомощен.

След това попадение домакините продължиха да владеят по-често топката, но в 28-ата минута Семшов ги изненада, след като получи кълбото на границата на наказателното поле и с прецизен удар намали на 1:2. В 34-ата минута Игор Денисов успя да изравни статуквото, след като засече с глава едно центриране на Хусти и смълча трибуните на стадион „Звезда” в Перм. В самия край на първата част, в 45-ата минута Корниленко от гостите стреля от границата на наказателното поле, но шутът му срещна страничната греда.

През второто полувреме гостите от Зенит осъществиха сериозен натиск и в 53-ата минута успяха да направят пълен обрат в срещата, след като Зирянов намери изведе на празна врата Хусти и за унгареца остана само да вкара кълбото в мрежата. В 60-ата минута Жеан Карлош излезе на удобна позиция, но ударът му бе спасен от Малафеев. Така дойде 75-ата минута, когато Семшов вкара втория си гол в срещата, оформяйки и крайния резултат. Той бе намерен от Розина в наказателното поле и с прецизен удар направи 4:2. В 87-ата минута Калашников от домакините бе изгонен от игра за втори жълт картон, след като бе получил първия си такъв само 120 секунди по-рано. В 89-ата минута Кушев можеше да реализира своя хеттрик, но ударът му бе прекалено слаб и бе отразен от Малафеев.

След тази победа тимът на Зенит е на 6-о място във временното класиране с актив от 27 точки, докато домакините от Амкар са 13-и с 18.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)