3. Марсилия падна след приказката в Милано, ПСЖ и Монпелие също с издънки (видео)

Марсилия падна след приказката в Милано, ПСЖ и Монпелие също с издънки (видео)

Марсилия загуби с 1:2 у дома от Дижон, Нанси би 9 от Монепелие, ПСЖ се спаси от загуба в края

Френският вицешампион Марсилия продължава с противоречивите си изяви през този сезон. След приказното класиране за 1/4 финалите в Шампионската лига и отстраняването на Интер, марсилци се издъниха у дома срещу непретенциозния Дижон и паднаха с 1:2 на „Велодром” в среща от 28-ия кръг на Лига 1.

Голямата звезда в атаката на отбора на Дидие Дешан – Лоик Реми даде аванс на Марсилия в 11-ата минута от дузпа и подлъга феновете, че ще видят нова победа на тима.

Халфът на гостите Юнусе Санкане успя да възстанови статуквото в 25-ата минута – 1:1.

Ключовият момент в мача дойде в 78-ата минута. Никола Н’Колу фаулира Коро Коне – защитникът на Марсилия получи червен картон, а играещият доскоро в Челси Гаел Какута направи 1:2.

В другите мачове от кръга във Франция Бордо се издъни в края за 1:1 срещу Аячо у дома. Каен спря ПСЖ за 2:2, а Нанси победи 9 души от Монпелие, за да остави ПСЖ на върха в таблицата.