3. Милан потрепери в края, но започна годината с победа (ВИДЕО)

Милан потрепери в края, но започна годината с победа (ВИДЕО)

"Росонерите" надвиха Салернитана с 2:1

Милан победи Салернитана с 2:1 и направи добро начало на 2023 г. „Росонерите“ стигнаха до успеха на „Стадио Аречи“ в Салерно с попадения на Рафаел Леао и Сандро Тонали. Точен за домакините пък бе Федерико Бонацоли в заключителните минути.

С този успех тимът на Милан събра актив от 36 точки и се доближи на пет до лидера Наполи, който тази вечер гостува на Интер. Салернитана пък остана с 17 пункта на 13-ото място в класирането на Серия А.

Наставникът на шампионите Стефано Пиоли заложи на оптимален състав в първия мач на „росонерите“ за 2023 г. На върха на атаката действаше Оливие Жиру, а зад него стартираха Салемакерс, Браим Диас и Рафа Леао. В тима на Салернитана в атака личаха имената на Кжищоф Пиатек и Булайе Диа.

Двубоят в Салерно започна по страхотен начин за Милан. В 10-ата минута Рафаел Леао откри резултата след асистенция на Сандро Тонали. 23-годишният нападател реализира седмия си гол за сезона в Серия А.

В 15-ата минута гостите удвоиха аванса си. Диас комбинира с Тонали и халфът покачи на 2:0. Италианският национал отбеляза за втори път в Калчото през кампанията.

Милан не доминираше тотално през първата част, но се прибра на почивка с комфортен аванс. Салернитана изпълни пет корнера и създаде пет положения за гол, но не успя да вкара попадение през първите 45 минути игра.

В 58-ата минута попадение на Браим Диас бе отменено след намесата на ВАР. Милан сякаш подцени оставащите минути до края на мача на „Стадио Аречи“ и можеше да съжалява.

В 83-ата резервата Федерико Бонацоли намали резултата, отбелязвайки след асистенция на Кулибали.

Все пак „росонерите“ задържаха аванса си до последния съдийски сигнал и се поздрави с 11-ата си победа за сезона.

Реал Мадрид се изравни на върха с Барселона (ВИДЕО)

Виляреал падна с 0:2, Валверде с гол и асистенция, Карвахал се контузи

Интер подчини 10 от Торино в мач с 5 гола (ВИДЕО)

Тюрам с хеттрик при 3:2 в Милано, шампионите на 2 точки от върха в Серия А