3. Реал с поредната мъка – 3:2 над Осасуна

Реал с поредната мъка – 3:2 над Осасуна

Пак Роналдо спаси кожата на „белия балет” с победен гол в 89-ата минута

Испанският колос Реал (Мадрид) направи нова много важна крачка към спечелването на титлата в Примера, след като постигна красива, но трудна победа над тима на Осасуна с 3:2. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 35-ия кръг на Ла Лига. Аранда изведе Осасуна напред в 7-та минута, след което Роналдо изравни в 24-ата, а Вадоцш направи 2:1 за гостите. Марсело отново изравни статуквото в 44-ата, а крайното 3:2 оформи Роналдо с втория си гол в мача в 89-ата минута.

Двубоят започна с очакван домакински натиск, но пропуски в началото направиха Роналдо и Гранеро. Така дойде 7-та минута, когато при една контраатака Осасуна попари „Сантяго Бернабеу”. Тогава Гарай позволи на Аранда да му открадне и да прониже хладнокръвно Касияс за 1:0.

След гола домакините натиснаха здраво, но мерникът редовно им изневеряваше и не успяваха да уцелят вратата на Рикардо. В разстояние само на три минути по един неточен шут отправиха Гаго, Игуаин и Роналдо. В 24-ата минута обаче нищо не бе в състояние да помогне на гостите, след като Роналдо се развихри, премина през няколко човека и безпощадно изравни статуквото – 1:1.

След изравнителното попадение Реал продължи да осъществява сериозен натиск и в 26-ата минута Роналдо изведе Алонсо на добра позиция, но Рикардо спаси изстрела на испанеца. Последваха неточни шутове на Хуанфран и Рупер за Осасуна, както и такива на Кака и Гранеро. В 37-ата минута гостите отново можеха да изненадат своя опонент, след като Аранда засече с глава центриране на Аспилсуета, но Касияс спаси.

Така се стигна до 41-ата минута, когато памплонци отново изненадаха лошо „кралете”. Тогава Аранда изведе Вадоцш зад гърба на отбраната, а вторият прониза Касияс с премерен изстрел с десния крак. Отговорът на Реал (Мадрид) обаче бе повече от светкавичен, тъй като две минути по-късно Марсело засече с глава центриране на Гранеро и направи 2:2.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

Втората част започна със страховит натиск на столичани, докато гостите очакваха своите възможности на контраатаки. В 50-ата и 51-ата минута Роналдо бе изведен на две много добри възможности, но изстрели му бяха отразени от Рикардо. От 60-ата до 70-ата минута гостите сътвориха няколко наистина опасни възможности за гол. В 60-ата Касияс трябваше да се намесва след шут на Аранда, а 120 секунди по-късно Сан Икер пак трябваше да показва класа, този път след изстрел на Рупер.

Така дойде 67-ата минута, когато тимът от Памплона организира перфектна контраакция, при която Вадоцш изведе Масуд сам срещу опразнената врата, но вторият не можа да намери очертанията й от няколко метра. В 76-ата минута пък резервата Бензема направи фамозен пропуск, след като засече отблизо центриране по земя, но не успя да преодолее Рикардо.

С течение на времето Реал продължаваше да усилва натиска, но играчите на Пелегрини направиха редица пропуски пред вратата на гостите. Така се стигна до 89-ата минута, когато „кралете” все пак успяха да пречупят коравия тим от Памплона. Тогава Игуаин центрира отляво, Роналдо се извиси над всички и с глава оформи крайното 3:2. Минути по-късно португалецът излезе сам срещу Рикардо и шутира силно по земя, ала топката срещна лявата греда на Осасуна.

След тази победа домакините остават на 2-о място във временното класиране с актив от 89 точки, на 1 зад лидера и шампион Барселона. Гостите от Осасуна пък са 12-и с 39 спечелени точки.

Реал (Мадрид) – Осасуна 3:2