3. Рейнджърс и Селтик отново сътвориха истински спектакъл, но не се победиха (видео)

Срещата завърши 2:2, двата отбора завършиха мача с по 10 души

Дербито на Шотландия между Рейнджърс и Селтик за Купата на страната завърши без победител. Двата отбора изиграха доста интересен двубой на „Айброкс”, а крайният резултат бе 2:2. Така всичко ще бъде решено във втория мач, в който домакин ще бъде тимът на Селтик.

Рейнджърс излезе напред още в 3-ата минута, когато Джейми Нес успя да вкара и да даде преднина от едно попадение на тима си.

Селтик обаче бързо се възстанови от ранния удар и в 16-ата минута изравни чрез Комънс, като по този начин всичко в двубоя започна отначало.

Малко преди края на първата част, домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а вратарят на Селтик Фрейзър Форстър бе изгонен, след като извърши безсмислено нарушение в наказателното си поле и получи директен червен картон. Застаналият зад топката Уитакър отбеляза и даде ценна преднина на тима си преди почивката.

Изравнителното попадение за 2:2 падна в 65-ата минута, когато Скот Браун прати неспасяемо топката зад Алън МакГрегър и с попадението си остави живи надеждите на тима си. В 75-ата минута Нейсмит от състава на Рейнджърс бе изгонен и така равенството на играчите на терена се възстанови

До края на мача обаче нов гол не падна и крайният победител ще трябва да бъде определен във втори мач, който ще се играе на „Селтик Парк”.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)